Szkolne Koło Caritas wraz z Samorządem Uczniowskim KSP zachęcają wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji Razem na Święta, która odbywa się pod patronatem MEN.
Chcemy, aby działania realizowane w ramach wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.
Wobec powyższego proponujemy następujące działania:
– wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),
– samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy;
Osoby, które chciałby przyłączyć się do akcji wykonują kartki świąteczne / pocztówki lub pieką pierniczki. Prosimy o wykonanie fotografii kartek lub momentu pieczenia pierniczków, ponieważ zostaną one ocenione przez jury i wezmą udział w szkolnym konkursie. Można sfotografować również moment przekazania pierniczków sąsiadom.
Zdjęcia prac prosimy o przesłanie do pani Gren lub pani Szwejer na adres mailowy: magdalena.szwejer@wp.pl oraz gren.natalia@wp.pl
Termin wykonania prac i przesłania ich nauczycielom: piątek 18 grudnia br.
Osoby, które wezmą udział w akcji otrzymają pochwałę. Udział w akcji jest również zaliczany jako dodatkowe godziny pracy w wolontariacie szkolnym.
Uczniowie, którzy zajmą miejsca 1-3 w konkursie otrzymają nagrody.
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!
Opiekunowie SKC i SU