Z życia szkoły 2020/2021

Słowa Totus Tuus – Cały Twój (Maryjo) są związane z dojrzałym życiem Papieża i wyrażają Jego postawę wobec Boga i Maryi, a w konsekwencji do człowieka i całego świata. Życie św. Jana Pawła II było coraz pełniejszą realizacją zawierzenia Bogu przez Maryję. Pan potrzebował Matki, by „być Bogiem z nami”, człowiek potrzebuje Matki, by być dzieckiem Boga.
Tegoroczna edycja Wojewódzkiego Konkursu „Święty Jan Paweł II i Wielkie Tematy” przebiegała pod hasłem: „Totus Tuus”. Nasze rozważania i działania były „Darem na Stulecie”, upamiętniającym przypadającą 18 maja 2020 roku 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Konkurs miał charakter dwuetapowy: szkolny, w szkołach macierzystych, i wojewódzki, w Zespole Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni. Rozgrywany był w trzech kategoriach: I. Recytacja, II. Literatura, III. Plastyka. W kategorii Recytacja, Komisja konkursowa przesłuchała online 20 uczniów, natomiast z kategorii Literatura oceniono 33 nadesłane utwory literackie oraz tomik wierszy przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi. Do trzeciej kategorii, Plastyka, przystąpiło 80 uczestników.
Ze względu na sytuację w naszym kraju, Finał Wojewódzkiego Konkursu był wyjątkowy i nie mogliśmy Państwa gościć w naszej szkole, a przesłuchania w kategorii Recytacja odbyły się online za pomocą MS Teams.
W dniu wspomnienia św. Jana Pawła II, 22 października nastąpiło ogłoszenie na stronie szkoły: katolik.info.pl/uczniowie/konkurs-jan-pawel-ii-i-wielkie-tematy wyników w kategoriach: Recytacja, Literatura i Plastyka. Dyplomy i nagrody we wszystkich kategoriach zostaną przesłane pocztą do szkół.
W Wojewódzkim Konkursie uczestniczyło 29 szkół naszego województwa. Mieliśmy ogromną radość w sercu, ponieważ mogliśmy docenić talent i pracę uczniów oraz podziękować nauczycielom, którzy ich przygotowali.
Dziękujemy za udział w Finale Wojewódzkiego Konkursu „Święty Jan Paweł II i Wielkie Tematy” i zapraszamy na Edycję 2021!
ZOBACZ ZDJĘCIA