„Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej”  
Święty Jan Paweł II w homilii rozpoczynającej pontyfikat w 1978 roku, wypowiedział następujące słowa: „Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi. Dla Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych i politycznych, szerokie dziedziny kultury, cywilizacji, rozwoju! Nie bójcie się! Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek. On jeden to wie!”.
Papież Franciszek we wstępie do książki „Święty Jan Paweł II, 100 lat. Słowa i Obrazy”, opublikowanej w Watykanie z okazji stulecia urodzin św. Jana Pawła II, wyznał: „Wiele razy w czasie mojego życia kapłańskiego i biskupiego spoglądałem na niego, prosząc w moich modlitwach o dar wierności Ewangelii, tak jak on dawał o niej świadectwo”.
„Nie zastąpi Ciebie nikt” – śpiewajmy razem!
18 maja świętować będziemy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Instytut Dialogu Międzykulturowego specjalnie na tę okazję zainicjował nagranie piosenki – hymnu obchodów tego jubileuszu pt. „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Zapraszamy wszystkich do śpiewania!
Do nagrania utworu zaproszeni zostali wybitni artyści polskiej sceny muzycznej: Kasia Moś, Dorota Osińska, Natalia Rubiś, Wojciech Cugowski, Marek Piekarczyk, Mateusz Ziółko. Muzykę, do słów Marka Dutkiewicza, skomponował Romuald Lipko – jeden z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich dziesięcioleci.
Serdecznie zapraszamy do uczczenia 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II poprzez wspólne śpiewanie tego wyjątkowego hymnu.
Zachęcamy do nagrywania swojego wykonania utworu oraz przesyłania na adres mailowy Instytutu.
Na poniższej stronie znajdują się: podkład muzyczny, tekst oraz nuty.
https://idmjp2.pl/index.php/pl/2167-nie-zastapi-ciebie-nikt-spiewajmy-razem
https://youtu.be/u-XGQ4h1Qns