KSP - wiadomości (IV - VIII)KSP wczesnoszkolneLiceum - wiadomościZ życia szkoły 2019/2020

20 grudnia był nie tylko ostatnim dniem w szkole w 2019 roku, ale przede wszystkim był to dzień, w którym obchodziliśmy szkolną wigilię.

Od rana wszyscy uczniowie przygotowywali swoje sale na wspólne świętowanie. O godzinie 9 cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej. Pod przewodnictwem Księdza Dyrektora Wojciech Cichosza wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy” oraz wysłuchaliśmy słów Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, po czym Ksiądz Dyrektor skierował do nas życzenia świąteczne.

Kolejnym punktem programu były jasełka wystawione przez szkolną grupę teatralną, którą prowadzi pan Mariusz Żarnecki. Wspaniałe kreacje aktorskie uczniów zarówno ze szkoły podstawowej, jak i z liceum, zachwyciły widzów, czego dowodem były żywe reakcje najmłodszych uczniów oraz gromkie brawa na zakończenie. Występ uświetnił szkolny zespół muzyczny, który grał i śpiewał piękne kolędy. Dodatkowym atutem przedstawienia były oryginalne obrazy, które wyświetlane na wielkim ekranie były tłem dla dziejących się na scenie wydarzeń.

Po jasełkach gospodarz każdej klasy otrzymał od Wicedyrektorów pana Leszka Ciesielskiego oraz pana Dariusza Krucy opłatki i rozeszliśmy się do sal, gdzie odbyły się klasowe spotkania. Było dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, było wspólne kolędowanie, no i oczywiście prezenty! 🙂
Ten miły dzień przygotował nas dodatkowo na dobre przeżycie Świąt Bożego Narodzenia oraz dał radość z powodu dwóch tygodni wolnego.

Do zobaczenia 6 stycznia na Orszaku Trzech Króli oraz 7 stycznia w szkole.

Wesołych Świąt!

ZOBACZ ZDJĘCIA