Z życia szkoły 2019/2020

Idźcie… nie zatrzymujcie się nigdy! Dobrze znamy oczekiwania Boskiego Mistrza: „Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał” (J 15, 16). (Jan Paweł II, Wstańcie, chodźmy, 2004)
 
Dnia 22 października 2019 roku, o godzinie 12.00 w Zespole Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II i WIELKIE TEMATY – „Wstańcie, chodźmy!”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego.
Tegoroczna edycja Konkursu, zorganizowana w XIX Tygodniu Papieskim, przebiegała pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”, które jest tytułem książki Papieża z 2004 roku. Nasze rozważania i działania skierowane były na wydarzenia z życia św. Jana Pawła II: 40-lecie I Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny (2-10 czerwca 1979 roku) i „Dar na Stulecie”, upamiętniający przypadającą 18 maja 2020 roku 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II.
Organizatorem Wojewódzkiego Konkursu ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II i WIELKIE TEMATY jest Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni. Termin Konkursu związany został z datą wyboru Jana Pawła II na Papieża, a zarazem – z dniem święta naszej Szkoły. Miło jest nam poinformować, że od roku 2014 Konkurs został wpisany do Wojewódzkiego Kalendarza Imprez Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Ma on charakter dwuetapowy: szkolny, w szkołach macierzystych, i wojewódzki, w Zespole Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni. Rozgrywany jest w trzech kategoriach: I. Recytacja, II. Literatura, III. Plastyka. W kategorii Recytacja, Komisja konkursowa przesłuchała 55 uczniów, natomiast z kategorii Literatura oceniono 31 nadesłanych utworów literackich oraz tomik wierszy przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi. Do trzeciej kategorii, Plastyka, przystąpiło 179 uczestników.
Powitaliśmy zgromadzonych Gości, którzy przybyli z 23 szkół naszego województwa i uczestniczyli w Finale Konkursu. Mieliśmy ogromną radość w sercu, ponieważ mogliśmy docenić talent i pracę uczniów oraz podziękować nauczycielom, którzy ich przygotowali.
Dziękujemy za udział w Finale Wojewódzkiego Konkursu „Święty Jan Paweł II i Wielkie Tematy” i zapraszamy na Edycję 2020!
ZOBACZ ZDJĘCIA