KSP wczesnoszkolneZ życia szkoły 2019/2020

Dzień 15 października 2019 roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia 36 uczniów klas pierwszych zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów.
Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła. Muszą sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele.
Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się pod okiem wychowawczyń od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.
Uroczystość ślubowania odbyła się po mszy świętej z okazji Święta Patrona Szkoły Świętego Jana Pawła II. Uczniowie zostali pasowani przez Dyrektora ks. prof. dr. hab. Wojciecha Cichosza przy pomocy symbolicznego ołówka i otrzymali z rąk ks. prałata dr. Sławomira Decowskiego „Biblię dla najmłodszych”. Następnie wszyscy przybyli na uroczystość zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, w której obejrzeli występ artystyczny uczniów klas pierwszych. Został on przygotowany przez wychowawczynie panią Ramonę Wittbrodt i panią Justynę Jankowską. W salach lekcyjnych zostały zorganizowane przez rodziców słodkie poczęstunki, a nauczycielki wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i rożki obfitości.
Na koniec uroczystości można było wykonać pamiątkowe zdjęcia.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.