Błażej Kerlin, uczeń klasy trzeciej Liceum zwyciężył w finale Konkursu Wiedzy o Morzu, organizowanego przez Związek Miast i Gmin Morskich. Błażej w czerwcu zwyciężył w gdyńskiej edycji konkursu.
W Gali Finału Finałów udział wzięli najlepsi z najlepszych. Zaproszono 16 zawodników z gdyńskich i kołobrzeskich finałów – 12 laureatów i 4 osoby, które w konkursach zajęły czwarte miejsca. Pomysłodawcą i autorem pytań oraz zadań praktycznych był Jarosław Kłodziński, radny miasta Gdyni i członek Zarządu Związku Miast i Gmin Morskich.
Konkurs składał się z kilku etapów. W każdym z nich eliminowani byli kolejni zawodnicy, aż do wyłonienia finałowej czwórki. Tematyka przygotowanych pytań dotyczyła: gospodarki morskiej, morza, miast i gmin członkowskich Związku, żeglarstwa, krajoznawstwa, Marynarki Wojennej i rybołówstwa. Uczestnicy rywalizowali też w zadaniach praktycznych: odgadywali części tworzące żaglowiec, gatunki bałtyckich ryb, a także prezentowali swoje umiejętności w wiązaniu węzłów.
Finałowa czwórka otrzymała medale, pamiątkowe puchary, vouchery na rejs na „Generale Zaruskim” oraz nagrody rzeczowe. Wyjątkowy puchar dla zwycięzcy ufundowany został przez prezydentów miast Gdyni, Gdańska, Szczecina i Kołobrzegu. Nagrody specjalną dla zwycięzcy, w postaci dzwonu okrętowego, przygotował również Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni – prof. Janusz Zarębski.