KSP - wiadomości (IV - VIII)Z życia szkoły 2018/2019

W środę 22 maja rano klasy Va oraz V b wyruszyły wraz z wychowawcami na wycieczkę do Poznania i okolic. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne w Biskupinie i przejechaliśmy się kolejką wąskotorową do Wenecji.
Drugiego dnia zwiedziliśmy Poznań i jego piękną Starówkę. W Muzeum Narodowym uczyliśmy się jak opisywać obraz na przykładzie dzieł znanych malarzy. Po obiedzie zwiedziliśmy Zamek w Kórniku oraz spacerowaliśmy po Arboretum, w którym o tej porze roku przepięknie kwitnie mnóstwo kwiatów.
Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Gniezno, obejrzeliśmy Katedrę i słynne Drzwi Gnieźnieńskie oraz uczyliśmy się w muzeum o historii Polski. Podczas spaceru szukaliśmy małych królików – rzeźb symbolizujących ważne wydarzenia historii. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Parku Jurajskiego w Solcu Kujawskim, gdzie mogliśmy zobaczyć dinozaury. Dodatkową atrakcją było kino 5D.
Powróciliśmy do domu zmęczeni, ale w świetnych humorach – wycieczka była bardzo udana. A wychowawcom było bardzo miło słyszeć od przewodników, że mamy bardzo mądrych uczniów.
ZOBACZ ZDJĘCIA