KSP - wiadomości (IV - VIII)Z życia szkoły 2018/2019

W piątek 24 maja  w naszej szkole odbył się XVII  Wojewódzki  Konkurs  Antyczny. Od pierwszej edycji, która miała miejsce w roku 2002, cieszy się on ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkół województwa pomorskiego. W tym roku w zmaganiach konkursowych brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 44 z oddziałami gimnazjalnymi w Gdyni, Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdyni, Szkoła  im. św. Jana de La Salle w Gdańsku, Szkoły Podstawowej im. D. Siedzikówny „Inki” w Wiślinie, Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jadwigi Królowej Polski w Tczewie, Szkoły Podstawowej nr 89 im. Tadeusza Mazowieckiego w Gdańsku, Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Gdyni,  Zespołu Szkół Katolickich im. św. Kazimierza w Gdańsku, Gimnazjum nr 18 w Gdańsku, Szkoły Podstawowej nr 33 z oddziałami gimnazjalnymi w Gdańsku, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie, Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kartuzach, Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Gdyni.
Konkurs podzielony był na 3 etapy. W pierwszym uczniowie w drużynach dwuosobowych pisali test. W II etapie uczniowie losowali pytania z zakresu mitologii, architektury i sztuki – każda drużyna odpowiadała na 5 pytań. III etap to finał, do którego zakwalifikowało się pięć drużyn. W finale drużyny odpowiadały  ustnie na 2  pytania – jedno  z zakresu mitologii i jedno ze sztuki.
W wyniku zaciętej rywalizacji na podium znalazły się następujące drużyny:
I miejsce – Aleksandra Smykowska i Malwina Migawa (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie)
II miejsce – Helena Ledochowicz i Mateusz Bonalski (Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Gdyni)
III miejsce – Klaudia Laskowska i Borys Szoła (Zespół Szkół Katolickich im. św. Jadwigi Królowej Polski w Tczewie)
Wyróżnienia:
Alicja Grzenkowicz i Julia Poleszak (Szkoła im. św. Jana de La Salle w Gdańsku)
Aleksandra Gawin i Lena Lisowska (Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Kartuzach) 
Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą z mitologii, architektury  i sztuki starożytnej Grecji i Rzymu. Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu.
ZOBACZ ZDJĘCIA