W dniach 11-13 kwietnia 2019 roku, w parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni, uczestniczyliśmy w rekolekcjach wielkopostnych dla nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla pracowników oświaty odbyły się pod hasłem: „W mocy Ducha Świętego”.
– Ten temat nie jest obcy, gdyż towarzyszy nam w obecnym roku duszpasterskim. Jest zachętą, byśmy otwierali się na moc i światło Ducha Świętego we wszelkich sytuacjach naszego życia, zwłaszcza tych niełatwych i skomplikowanych – podkreślał Ksiądz Profesor Jacek Bramorski, proboszcz parafii.
Mszy świętej przewodniczył i nauki rekolekcyjne wygłosił Ksiądz Profesor Wojciech Cichosz, archidiecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców.
– Chciałbym, abyśmy w tym rekolekcyjnym czasie na nowo spojrzeli na Ojca, który kocha i nam towarzyszy. Bo nauczyciel jest człowiekiem zawierzenia i miłości, a nauczyciel, który zawierza, jest człowiekiem pasji i miłości – mówił rekolekcjonista.
Ksiądz Wojciech Cichosz zwrócił uwagę, że w dzisiejszym świecie wielu ludziom brakuje Boga. – Człowiek chce być panem własnej historii i losu, a realizuje to poprzez różne układy i porozumienia. Jednak, jeżeli nie będzie w ludzkich działaniach Boga i obecności tego, co jest Bogiem, czyli miłości, to nic dobrego z tych działań nie wyniknie – tłumaczył rekolekcjonista.
Na zakończenie rekolekcjonista zwrócił się do zgromadzonych – życzę nam wszystkim, byśmy nie tracili ducha i byśmy słuchali Boga oraz byśmy pozwolili się Jemu prowadzić – zakończył.
Oprawę muzyczną liturgii przygotował wraz z młodzieżą Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II, p. Paweł Zajkowski. W prezbiterium posługiwali nasi uczniowie z Liturgicznej Służby Ołtarza.
Wszystkim zaangażowanym składamy serdeczne –  BÓG ZAPŁAĆ!