Katolickie Liceum OgólnokształcąceLiceum - wiadomościZ życia szkoły 2018/2019

3 kwietnia 2019 r. grupa młodzieży z kl. II liceum uczestniczyła w profesjonalnych warsztatach aktywizacji zawodowej w Fundacji Gospodarczej w Gdyni, która jest operatorem Pomorskiego Miasteczka Zawodów. Pomorskie Miasteczko Zawodów to nowatorska inicjatywa, której celem jest udzielanie bezpłatnej pomocy młodzieży szkolnej, wybranej do projektu drogą konkursu.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż nasze liceum już po raz drugi wygrało konkurs wyłaniający szkołę zapraszaną do projektu, rywalizując z wszystkimi szkołami ponadpodstawowymi w Gdyni.
Po ustaleniu zasad warsztatów, uczniowie przedstawili swoje oczekiwania i plany na przyszłość .
Do zaprezentowania siebie pomocne okazały się karty edukacyjne – „Metrumowa Magia Słowa”. Następnie metodą burzy mózgów, uczestnicy próbowali określić kryteria wyboru zawodu, biorąc pod uwagę czynniki wewnętrzne i zewnętrzne.
Po żywej dyskusji nastąpiła część ćwiczeniowa: wykonanie testu zainteresowań, praca w małych grupach, opisy typów temperamentów.
Prowadząca zajęcia p. Anna Dąbrowska podczas warsztatu zastosowała wiele ciekawych metod aktywizujących, wykazała się ogromną wiedzą i profesjonalnym podejściem do młodzieży.
Zajęcia wzbudziły zaciekawienie wśród uczniów, po których spora grupa zapisała się na dodatkowe konsultacje indywidualne w szkole. Najbliższy termin konsultacji przypada we wtorek, 9 kwietnia.
ZOBACZ ZDJĘCIA