Dnia 19 marca 2019 roku, klasy 4 i 5 Szkoły Podstawowej udały się do Teatru Muzycznego FORTE w Gdyni, na musical dydaktyczny „Mikołajek – zderzenie dwóch światów”.
W sposób zamierzony i celowy zawarto w spektaklu antynomię dwóch światów.
W jednym żyje Mikołajek, mały urwis, który uwielbia czytać rozmaite historie, grać w piłkę, bawić się i spędzać czas z kolegami, z którymi, chociaż często się kłóci, to jednak przeżywa niezapomniane przygody i historie. Mikołajek wie, „dlaczego nie wie, kim chciałby być w przyszłości” bo, jak sam stwierdził, „ma fajne życie i nie chce, żeby się ono zmieniło”.
Drugi, z kolei, to świat młodego człowieka, który poprzez uzależnienie od INTERNETU, traci poczucie rzeczywistości, a co najważniejsze aktywność społeczną, rezygnując z bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami oraz zaniedbując relacje z rodziną i bliskimi.
Uczestnik wirtualnego świata nieświadomie i BEZPOWROTNIE TRACI NAJWSPANIALSZY OKRES, JAKIM JEST DZIECIŃSTWO. A przecież nie można cofnąć czasu. Musical, który został przygotowany w konwencji „zderzenia dwóch światów”, z zamierzoną myślą i przesłaniem, skłania do refleksji i przemyśleń, jak wiele można stracić przez „życie w cyberprzestrzeni” oraz jakie mogą być NIEODWRACALNE SKUTKI przeniesienia egzystencji do wirtualnego świata.