Z życia szkoły 2018/2019

W sobotę 2 marca 2019 roku w naszej szkole gościli kandydaci zainteresowani ofertą edukacyjną szkoły podstawowej i liceum oraz ich rodzice. Frekwencja była naprawdę imponująca. W wędrówce po szkole zwiedzającym towarzyszyli uczniowie z podstawówki, gimnazjum i liceum, którzy udzielali informacji na temat funkcjonowania placówki i odpowiadali na zadawane pytania.
Ze względu na to, że prowadzimy nabór zarówno do szkoły podstawowej, jak liceum, atrakcje przygotowane na ten dzień były zróżnicowane. Dla kandydatów do naszego liceum przygotowano Infoboxy prezentujące klasę politechniczną, medyczną i humanistyczną, quizy i doświadczenia mikroskopowe z biologii, „Spotkanie ze starym Londynem” – języki obce w liceum, Teatr szkolny od kuchni, Fizykę w Katoliku i doradztwo zawodowe. Młodsi mogli uczestniczyć w warsztatach „Zabawa  w teatr”, w „Robótkach językowych z ciastoliną w tle” oraz spróbować swoich sił w sportowych torach przeszkód, a także odwiedzić stację dydaktyczną „Bądź jak młody Einstein”.
Wszyscy odwiedzający, bez względu na wiek, mogli wziąć udział w konkursie rzutów do kosza i turnieju piłki nożnej, obejrzeć pokazy taneczne, pokaz robotów, podziwiać efektowne doświadczenia chemiczne, sprawdzić się w quizach językowych KAHOOT i łamigłówkach matematycznych. Jako że szkoła nosi imię Jana Pawła II, uczniowie, pod opieką katechetów, przygotowali prezentację multimedialną o naszym Wielkim Świętym i konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. Stałym punktem naszych dni otwartych są spotkania w Kawiarence artystycznej, gdzie można przy filiżance herbaty wysłuchać poezji i zrelaksować się przy muzyce na żywo. Każdy mógł również sprawdzić swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i grach geograficznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też wystawa prac plastycznych uczniów KSP i warsztaty z mozaiki i linorytu.  Nie zabrakło również kącika dla wielbicieli gier planszowych, który odwiedzili nawet nasi absolwenci a obecnie studenci uczelni wyższych (cieszy fakt, że miłość do zwykłych planszówek wygrywa z grami komputerowymi). Każdy mógł spróbować swoich sił w karaoke – ale oczywiście rywali zdeklasował pan od muzyki 🙂 Nowością w  tym roku były gry szkolne „Na tropie kodów” (dla liceum) oraz  „Zdobywca kodów” i „Biuro detektywistyczne” (dla podstawówki) – kandydaci rozwiązywali zadania umieszczone w różnych punktach budynku szkoły i wpisywali rozwiązania na kartę odpowiedzi.
Rada Rodziców również czynnie włączyła się w organizację Dnia Otwartego. Jeśli ktoś był ciekawy tego, jak wygląda funkcjonowanie szkoły „okiem rodzica”, mógł zasięgnąć języka u  osób najbardziej kompetentnych.
Mamy nadzieję, że każdy z odwiedzających znalazł coś dla siebie. Bardzo dziękujemy za tak liczną obecność i do zobaczenia we wrześniu.
ZOBACZ ZDJĘCIA