Katolickie Liceum OgólnokształcąceLiceum - wiadomościZ życia szkoły 2018/2019

Z wielką radością informujemy, iż nasza zawodniczka MAGDALENA CHYLEWSKA, aktywna uczestniczka Koła Pasjonatów Biologii prowadzonego przez dyrektora Liceum, została zakwalifikowana do udziału w FINALE etapu CENTRALNEGO OLIMPIADY BIOLOGICZNEJ 2019 !!!
OB foto-1Magda w teście na etapie okręgowym, jak poinformował nas Komitet Główny Olimpiady Biologicznej, otrzymała 45 punktów i tym samym zakwalifikowana została do kolejnego etapu OB.
To pierwsza próba udziału w Olimpiadzie Biologicznej od lat i już z takim sukcesem ! Brawo Magda! Zawodniczka napisała pierwszą w życiu pracę badawczą pozytywnie zakwalifikowaną przez naukowców z UW i znalazła się w grupie 85 na ponad 607 uczestników etapu okręgowego w całej Polsce.
Dla ciekawości i ukazania „dramaturgii” złożoności testów olimpiady poniżej link do raportu komitetu głównego z warszawy dla tego etapu.
http://www.olimpbiol.pl/wp-content/uploads/2019/02/Raport_48A.pdf
W praktyce generalnie olimpijczykami z biologii (ze względu na bezpośrednie przełożenie sukcesu na rekrutację na medycynę) zostają dopiero uczniowie klas maturalnych , tj. po realizacji całego cyklu programowego.  Tym większe gratulacje dla Magdy, która została zgłoszona do udziału przez dyrektora w czerwcu minionego roku, a więc jeszcze w pierwszej klasie Liceum !
Teraz „cała para” w część laboratoryjną w pracowniach uniwersyteckich, rozwiązywanie testów i zgłębianie niuansów i szczególnych przypadków z biologii, biotechnologii i ekologii.
Powodzenia !!!