Katolickie Liceum OgólnokształcąceLiceum - wiadomościZ życia szkoły 2018/2019

Polska Akademia Kanady we współpracy z Huron Heights Secondary School i YLCC (Ontario, Kanada) zorganizowała kolejną edycję Canada Study Tour & Leadership Exchange Program, do której zakwalifikował się nasz uczeń z klasy maturalnej Adrian Sawicki.canada-3
Jeszcze przed feriami Adrian podsumował  swój udział w projekcie prezentacją dla uczniów klasy drugiej w obecności organizatora i dyrektora szkoły. Organizatorka  Pani  Alina Deja odpowiedziała na wszystkie pytania zainteresowanych słuchaczy.
Jeszcze jesienią uczestnicy wzięli udział w programie przywództwa i budowaniu zespołu w Orillia – YLCC Leadership Camp, a także udział w Ontario Student Leadership Conference (OSLC) – tradycji przywództwa studentów w Kanadzie.
canada-2Podczas wizyty studyjnej badali historię, instytucje, programy przywództwa, kultury kanadyjskie i aktualne problemy Kanady poprzez wizyty studyjne na głównych uniwersytetach kanadyjskich (Uniwersytet w Toronto, Western University, Huron College, uniwersytet Waterloo) w Kanadzie.
Polscy uczniowie mogli wziąć udziału w Programie po aplikacji i pozytywnej weryfikacji. Umożliwił uczniom pobyt w szkole średniej w Kanadzie, wyjazd na coroczną kanadyjską konferencje Ontario Student Leadership Conferenece (OSLC), zakwaterowanie u rodzin kanadyjskich, pobyt na uniwersytecie kanadyjskim, uczestnictwo w jesiennym obozie liderskim w Ontario, zwiedzanie Kanady oraz inne atrakcje.
canada-1