KSP - wiadomości (IV - VIII)Z życia szkoły 2018/2019

W piątek, 18 stycznia, uczniowie klas 5a i 5b naszej szkoły podstawowej, uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach z zakresu przeciwdziałania cyberprzemocy. Już po raz drugi nasza szkoła została zaproszona do udziału w projekcie sponsorowanym przez Urząd Miasta Gdyni, tym razem w ramach programu„Gdynia On-line, Off-line”.
Spotkania z młodzieżą poprowadzili specjaliści z Ośrodka Psychologiczno-Pedagogicznego „Razem” w Gdyni oraz z Fundacji Dbam o Mój Z@sięg.
Wraz z rozwojem mediów elektronicznych i wzrostem ich popularności, problemy takie jak przemoc i uzależnienia „zainfekowały” również świat wirtualny. W związku z tym, że nie jesteśmy w stanie odciąć dziecka od Internetu, najważniejsze, co możemy zrobić, to nauczyć je, jak się w nim odnaleźć. Brak świadomości zagrożeń, jakie czekają w sieci sprawia, że dziecko jest na nie bardzo podatne. Często sami rodzice nie mają świadomości tego, z czym styka się młodzież w Internecie, ponieważ nie mieli podobnych doświadczeń. W przypadku takich zjawisk jak cyberprzemoc czy uzależnienie od Internetu najważniejsza jest profilaktyka. Dzięki fachowej wiedzy i nauce odpowiednich umiejętności, młodzież jest w stanie rozpoznać zagrożenie i odpowiednio na nie zareagować, jak również zadbać o bezpieczeństwo innych użytkowników.
ZOBACZ ZDJĘCIA