Z życia szkoły 2018/2019

Po raz 25 uczniowie z naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w podsumowaniu największego konkursu organizowanego przez Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.
Pomorski konkurs plastyczno-literacki pt: „Gwiazdka tuż, tuż…”od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży.
W tym roku szkoły podstawowe, gimnazja i ponadpodstawowe w sumie nadesłały około 2029 prac w kategorii: kartka świąteczna, grafika komputerowa, szopka i praca literacka z podziałem na prozę i poezję, z czego nagrodzonych została rekordowa liczba dzieci i młodzieży, bo aż 225. Dzięki funduszom ze Starostwa Powiatowego w Wejherowie i Urzędu Miejskiego w Rumi, w tym roku nagrodzono jeszcze więcej uczestników, a poziom prac w tym roku był niezwykle wysoki, więc jury miało nie lada wyzwanie, aby spośród tylu prac wyłonić te najpiękniejsze.
Na uroczystość przybyło wiele ważnych gości, laureatów, opiekunów i nauczycieli. Swoją obecnością zaszczycili organizatorów przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Wejherowie, pani Gabriela Lisius – Starosta Wejherowski, pan Jacek Thiel – Wicestarosta, pani Genowefa Słowi – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wejherowskiego oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie – pan Andrzej Byczkowski.
Po przywitaniu zgromadzonych uczestników – wychowankowie studia wokalnego zaśpiewali utwór pt.: „Mario, czy Ty wiesz?” W tym samym czasie po auli przeszedł się św. Mikołaj (biskup) wraz z orszakiem Aniołów(przebrani organizatorzy konkursu).
Po zabawnym wstępie rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Pani Starosta wraz z Dyrektorem PZPOW i przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Wejherowie wręczyli laureatom dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Nie zabrakło również nagród dla naszych uczniów, a otrzymali je:
Patrycja Brzuzek kl.7b-Nagroda Grand Prix w kategorii kartka świąteczna,
Tymoteusz Szornak kl.5b-I miejsce w kategorii szopka.
Wyróżnienia otrzymali również:

Wojtek Kosela z kl.I,
Maja Jabłońska z kl.I
Maja Józefowicz z kl.6a
Maciej Żmijewski z kl.7a
Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!!!

ZOBACZ ZDJĘCIA