Katolickie Liceum OgólnokształcąceZ życia szkoły 2018/2019

W dniu dzisiejszym grupa uczniów z kl.III AB KLO uczestniczyła w warsztatach aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości ,które tradycyjnie już odbyły się w Fundacji Gospodarczej w Gdyni.
Fundacja Gospodarcza w ramach projektu „Pomorskie Miasteczko Zawodów” – po raz drugi objęła patronatem naszą szkołę, co jest szczególnym wyróżnieniem. O współpracę z Fundacją ubiegają się drogą konkursu wszystkie szkoły ponadpodstawowe w Gdyni.
W tak mroźny i wietrzny dzień, ukojeniem był poczęstunek przygotowany przez organizatora projektu. Gorąca herbata i smaczne ciasteczka sprawiły ,że młodzież w pozytywnym nastroju rozpoczęła interesujące zajęcia, które poprowadziła pani psycholog i doradca zawodowy Anna Dąbrowska.
Tematem spotkania był rynek pracy i związane z nim zagadnienia: pracodawcy, świat zawodów, trendy i prognozy. Omówiono również rynek edukacji w kontekście poznania możliwości, kierunków, szkół i instytucji. O tym jaki kierunek wybiorą młodzi ludzie planując przyszłość decydują pewne czynniki indywidualne: cechy, umiejętności, uzdolnienia ,zainteresowania ,potrzeby, wartości, ograniczenia i potencjał . Ciekawym ćwiczeniem praktycznym było określanie i dobór cech charakterystycznych dla danego zawodu i grupowa prezentacja tej profesji.
Na zakończenie spotkania p. Ania zaprosiła nas do obejrzenia wzruszającego filmu pt:”Cyrk motyli”-jako inspirację do pokonywania własnych słabości z pięknym przesłaniem.
„Czasami jesteśmy już o włos od osiągnięcia wymarzonego celu, jednak w ostatniej chwili coś się nie udaje. To jednak nie powód, by się poddać. O porażce można mówić dopiero wtedy, gdy rezygnujemy z podjęcia kolejnej próby.”
„Cyrk motyli” to malownicza i kunsztownie zrealizowana opowieść o pokonywaniu własnych ograniczeń. Wzrusza i motywuje. Gorąco polecamy!
ZOBACZ ZDJĘCIA