KSP - wiadomości (IV - VIII)

W ubiegłą środę, druhny z 39 Gdyńskiej Drużyny Harcerek „Konstelacja” oraz druhowie z 14 Gdyńskiej Drużyny Harcerzy im. Zawiszy Czarnego zawitali do Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II, aby poprowadzić godzinne warsztaty i opowiedzieć trochę o harcerstwie – o co w nim właściwie chodzi, jak działa i dlaczego warto przeżyć tę przygodę i do nas dołączyć. ((:
W zajęciach wzięły udział czwarte, piąte i szóste klasy. Na pierwszej godzinie uczennice klas piątych chodziły po stanowiskach, na których dowiedziały się jak działa drużyna harcerek, gdzie, na jak długo i jak często wyjeżdżamy, z czego składa się mundur, poznały kilka szyfrów i gier, obejrzały kronikę drużyny.
Czym tym czasie zajmowali się chłopcy?
„Przedstawiliśmy siebie, naszą drużynę oraz poruszyliśmy temat czym jest harcerstwo. Podczas tej rozmowy uczniowie uważnie słuchali i przy okazji zadawali pytania, na które im od razu odpowiadaliśmy. Na koniec rozmowy omówiliśmy nasz mundur galowy, powiedzieliśmy z czego się składa oraz kiedy go zakładamy. Po części przedstawiającej przeszliśmy do części aktywnej, w której chłopcy mogli poznać dwie przykładowe gry, które są elementem zbiórek. Pierwszą była gra na życia, która polega na zerwaniu opaski z ramienia przeciwnika, co jest równoznaczne z eliminacją tego gracza z dalszej rozgrywki. Po tej emocjonującej zabawie uczniowie mieli okazję poznać jeszcze grę „uboty”. Wcieliliśmy się w łodzie podwodne, które toczyły bój między sobą na określonym terenie. Pojedynek utrudniał fakt, że uczestnicy poza kapitanem „ubota” mieli zasłonięte oczy i musieli sobie przekazywać polecenia za pomocą określonego kodu. Gra skończyła się kiedy na mapie pozostała ostatnia łódź podwodna.”
Czwarte i szóste klasy wzięły udział we wspólnych zajęciach, na których najpierw poznały elementy munduru harcerskiego, a następnie stoczyły pojedynek „ubotów”. Szkolna sala gimnastyczna okazała się zbyt małym polem bitwy dla ośmiu potężnych łodzi podwodnych. (;
Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali informacje o zbiórce naborowej oraz kontakt do drużynowych. Cieszymy się, że mogliśmy chociaż w niewielkim stopniu pokazać uczniom czym jest harcerstwo i mamy nadzieję, że zachęciliśmy do przeżycia niezapomnianej przygody dołączając do naszego grona.
Aby dowiedzieć się o nas więcej i zobaczyć jak działamy zapraszamy na fanpage’e naszych drużyn:
39 GDH-ek „Konstelacja”: https://www.facebook.com/39GDHek
14 GDH im. Zawiszy Czarnego: https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Community/14-GDH-im-Zawiszy-Czarnego-164296656917618/
Mamy nadzieję do zobaczenia na harcerskim szlaku!
Marysia Wiśniewska przyboczna 39 GDH-ek „Konstelacja”
i Dominik Hinczewski przyboczny 14 GDH im. Zawiszy Czarnego

ZOBACZ ZDJĘCIA