20181107_087 listopada 2018 roku odwiedziły naszą szkołę dwie absolwentki gimnazjum – siostry: Martyna i Łucja Szoja. Dziewczęta przygotowały dla naszych uczniów piękną wystawę w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Została ona poświęcona osobie Wojciecha Malinowskiego, funkcjonariusza przedwojennej Policji Państwowej. Został on zamordowany wiosną 1940 roku w Twerze (Kalininie). Łucja i Martyna po wielu rozmowach z córką Wojciecha Malinowskiego, Emilią Maćkowiak, opisały w ręcznie robionym albumie jego losy. Niewątpliwym walorem pracy naszych absolwentek jest strona estetyczna. Siostry każdą stronę udekorowały suszonymi kwiatami i ziołami, większość tekstu pisały ręcznie.
W ubiegłym roku szkolnym – 2017/2018 – siostry wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Katyńskim organizowanym przez nasze miasto. Ich ponad dwudziestostronicowy album w formacie A3, poświęcony Wojciechowi Malinowskiemu, zamordowanemu w Twerze wiosną 1940 – zdobył II miejsce. W dniu 17.09.2018 r. zostały uhonorowane nagrodą, którą wręczyła Pani Joanna Zielińska – Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni. Informacje o konkursie znajdują się na stronie https://www.gdynia.pl/nauka-2,7718/zapis-konkurs,528264
Martynie i Łucji Szoja gratulujemy sukcesu w konursie oraz wspaniałej wystawy, dziękujemy za to, że podzieliły się owocem swojej kilkumiesięcznej pracy ze społecznością naszej szkoły.
Wystawę można będzie oglądać w dniach 07-09 listopada 2018 r. w sali gimnastycznej.
ZOBACZ ZDJĘCIA