Koło pasjonatów biologiiLiceum - wiadomościZ życia szkoły 2018/2019

 
liga zadaniowa 2018-1W minionym tygodniu br. zainteresowani uzdolnieni uczniowie z naszej szkoły brali udział w eliminacjach konkursu Pomorska Liga Zadaniowa „Zdolni z Pomorza” .
We wtorek odbyła się rywalizacja z matematyki i biologii, w środę z fizyki i przedmiotów rozwijających kompetencje społeczne. W czwartek z chemii i informatyki.
Nasze Liceum, w zmaganiach z biologii reprezentowała trójka uczestniczek Koła Pasjonatów Biologii (na zdjęciu poniżej w skupieniu trakcie zmagań  Magdalena Chylewska, Marta Przybyłowska i Weronika Voss).
liga zadaniowa 2018-2
Liceum w zakresie matematyki godnie reprezentowała uczennica klasy maturalnej Ania Butowska (foto poniżej), która zmagała się z zadaniami w towarzystwie ambitnych gimnazjalistów. W województwie do tego konkursu przestąpiło najwięcej, bo ponad 3000 uczniów.
liga zadaniowa 2018-3 
Jak podali organizatorzy (Departament Edukacji Urzędu Marszałka Województwa Pomorskiego) w konkursie ogółem z wszystkich dziedzin rywalizować będzie ponad 10 000 uczestników ze szkół zlokalizowanych we wszystkich powiatach województwa pomorskiego.  Uczniowie, zgłaszali się  indywidualnie. Etap szkolny polega na rozwiązywaniu zadań konkursowych  w macierzystej szkole.
Mimo, ze to dopiero pierwszy etap, GRATULUJEMY pasji i i odwagi!