W dniach od 10 do 12 września klasa I liceum przebywała na obozie integracyjnym w ośrodku Caritasu w Warzenku k/Gdyni. Młodzieży przewodzili: p. pedagog Mariola Błaszczuk oraz wychowawca – p. Maciej Kornecki.
Piękna pogoda towarzyszyła nam przez trzy pełne wrażeń dni. Zajęcia integracyjne, prowadzone przez p. Mariolę, osiągnęły swój cel: z grupy przypadkowo spotkanych uczniów  – staliśmy się klasą.
Ważnym punktem tego dnia były odwiedziny ks. Kanclerza oraz Dyrektora liceum,  p. Leszka Ciesielskiego. Msza święta, odprawiona przez ks. Wojciecha Cichosza, była okazją do wspólnej modlitwy za uczniów, nauczycieli i rodziców.
Pierwszy dzień zakończyliśmy kolacją przy ognisku oraz śpiewaniem „ogniskowych” pieśni i piosenek.
Drugi dzień pobytu związany był z ruchem na świeżym powietrzu. Pani Ania Wandtke, która przyjechała na kilka godzin, poprowadziła zajęcia sportowe. Było super. Po obiedzie odbyliśmy dłuższy spacer po okolicy. Wieczorem odbyły się wybory do samorządu klasowego. Kolejny dzień naszego obozu zakończył się ciekawą projekcją filmową w ramach zajęć Dyskusyjnego Klubu Filmowego Katolika.
Ostatni dzień w Warzenku spędziliśmy na rozmowach, pakowaniu bagaży i sprzątaniu. Przed obiadem odbyło się ważne spotkanie podsumowujące wyjazd. Głos zabrali nie tylko nauczyciele, ale także wszyscy uczniowie klasy pierwszej AB, którzy zgodnie uznali obóz integracyjny za bardzo udany. Po, jak zwykle, bardzo smacznym posiłku ok.13.15 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Gdyni. Wszyscy bezpiecznie powrócili do swoich domów
Maciej Kornecki i Mariola Błaszczuk
ZOBACZ ZDJĘCIA