Dnia 18.06.2018 40 Gdyńska Gromada Zuchenek „Źródlane Rusałki” wraz z 14 i 13 Gdyńską Drużyną Harcerzy im. Zawiszy Czarnego oraz przy pomocy uczniów Gimnazjum Katolickiego przeprowadziła zajęcia o Janie Pawle II w klasie IV. Zajęciom towarzyszyła tajemnicza fabuła tajnych agentów. Klasa przeniosła się o 35 lat, czyli w dzień, w którym nasz patron był w Warszawie a potem przyjechał do Częstochowy.
Uczniowie krocząc „śladami Jana Pawła II” uczyli się słówek w obcych językach i zapoznawali się z Jego postacią. Oprócz tego konstruowali modele kajaków myśląc o licznych spływach z młodzieżą, które przez wiele lat organizował papież-Polak. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności sportowe i poznawali cechy dobrego agenta w czym pomagała im nauka szyfrowania, zdobywania informacji oraz badania terenu i tworzenia map na podstawie swoich spostrzeżeń.
Wszyscy uczniowie-agenci pomyślnie ukończyli przygotowany przez harcerzy kurs na tajnego agenta spędzając ten czerwcowy dzień na dworze i nie myśląc o lekcjach. Był to na pewno moment oderwania od rzeczywistości szkolnej. Bardzo dziękujemy dyrekcji, wychowawcy oraz pracownikom szkoły za pomoc. Liczymy, że to nie było wydarzenie jednorazowe.
Oddziale, jeżeli podobały Wam się zajęcia – już teraz zapiszcie się do harcerstwa. Chłopców zapraszamy do 14 i 13 GDH a dziewczynki do 40 GDH.
ZOBACZ ZDJĘCIA