Dnia 30 maja 2018 r. odbyła się prelekcja z przedstawicielami policji dla uczniów klas IV i VI szkoły podstaowej, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów. Funkcjonariusze policji -dzielnicowy st.sierżant Daniel Chrostowski oraz mł. aspirant Joanna Rogacka przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówili zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych- jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy lub gdy się zgubimy. Przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku i w czasie jazdy na rowerze. Policjanci przestrzegali również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Nasi goście zaprezentowali również swój strój oraz wyposażenie niezbędne podczas wykonywanej pracy.
Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, czy na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego.
Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali różne pytania i na zakończenie podziękowali policjantom gromkimi brawami.
ZOBACZ ZDJĘCIA