W ramach X Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego Fundacja „Słowo” i Dzieło Biblijne Archidiecezji Gdańskiej, zaprosiły w niedzielę 15 kwietnia na dzień poświęcony czytaniu Pisma Świętego. Współorganizatorem „Słowa na plaży” był Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni, z udziałem Dyrektorów Szkoły: p. Aliny Wandtke i p. Dariusza Krucy oraz nauczycieli.
„Słowo na plaży” to ewangelizacyjne wydarzenie, którego celem jest czytanie i słuchanie tekstów Nowego Testamentu. Temu spotkaniu towarzyszą artystyczne formy uwielbienia Boga, koncerty i świadectwa. Podczas tegorocznej akcji czytane były fragmenty Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian.
Kolejna już edycja rozpoczęła się o godzinie 11.00 na plaży miejskiej w Gdyni, u stóp krzyża na Kamiennej Górze i obok Muzeum Marynarki Wojennej.
Jako pierwsi słowo Boże czytali goście honorowi, politycy, przedstawiciele życia publicznego, a także członkowie różnych wspólnot działających w Kościele. Oprawę muzyczną tego bloku przygotował z młodzieżą ZSK p. Paweł Zajkowski.
Po gościach honorowych przyszedł czas dla rodzin. W tej części modlitwę uwielbienia poprowadziła Diecezjalna Diakonia Tańca Ruchu Światło-Życie.
Ostatni blok spotkania dedykowany był młodym, którzy zaproszeni zostali na koncert. Czytanie Pisma Świętego w bloku młodzieżowym przygotował wraz z młodzieżą Szkoły p. Mariusz Żarnecki.
Następnie zabrzmiały przeplatane świadectwami pieśni uwielbienia i na scenie wystąpili: Przemek Bruhn, WorshipStyle oraz Anatom, chrześcijański raper.
Wydarzenie honorowym patronatem objęli abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański oraz Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni.
ZOBACZ ZDJĘCIA