Konferencja Naukowo-Dydaktyczna!
W pierwszym dniu wiosny, tj. 21 marca 2018r. w naszej szkole zorganizowaliśmy Pierwszą KONFERENCJĘ NAUKOWO-DYDAKTYCZNĄ. Pierwszą, bo rozpoczynającą cykl Konferencji tematycznych związanych z celebrowaniem właśnie w takiej formule ważnych okoliczności.
Tym razem za ważne jako szkoła z nad morza i z miasta, które szczyci się tym, że jest „..z morza i marzeń!” uznaliśmy włączenie się w tej formule w obchody Światowego Dnia Wody i Światowego Dnia Ochrony Bałtyku.
[image src=”https://katolik.info.pl/wp-content/uploads/2014/09/konferencja1-150×150.jpg” align=”left” caption=”” link=”” link_type=”” target=”” alt=””]Prelegentem w części naukowej był Prof. dr hab. inż. Marek Biziuk z Katedry Chemii Analitycznej Politechniki Gdańskiej. Wygłosił wykład nt. „Stan i zagrożenia Bałtyku”.
Obrady urozmaiciła cześć artystyczna. Jak zwykle niezawodny zespół muzyczny Katolika pod batutą „słynnego pirata” p. Pawła Zajkowskiego nie zawiedli. Włączyli się w tematykę morską prezentując SZANTY.
[image src=”https://katolik.info.pl/wp-content/uploads/2014/09/konferencja2-150×150.jpg” align=”right” caption=”” link=”” link_type=”” target=”” alt=””]
W II części (dydaktycznej) Konferencji dyrektor Ciesielski (oczywiście stosownie przebrany za wytrawnego wilka morskiego) zaanonsował wystąpienia kolejnych prelegentów – pasjonatów i praktyków działań związanych z problematyką morską z już uznanym dorobkiem – uczniów szkoły!
I tak, w kolejności wystąpień:[image src=”https://katolik.info.pl/wp-content/uploads/2014/09/konferencja4-150×150.jpg” align=”left” caption=”” link=”” link_type=”” target=”” alt=””]
1.Jan Wojtasik – uczeń Gimnazjum- przedstawił problem: „Coraholmen, Spitsbergen” jako efekt udziału w wyprawie naukowo-badawczej na wyspę Coraholmen w sierpniu 2016 r.
2. Projekt elektrowni morskiej wykorzystującej energię falowania autorstwa naszego licealisty Krzysztofa Dmochowskiego.
[image src=”https://katolik.info.pl/wp-content/uploads/2014/09/konferencja5-150×150.jpg” align=”right” caption=”” link=”” link_type=”” target=”” alt=””]
3. Adam Głogowski – maturzysta – „Regaty żeglarskie”. Adam jest nie tylko czynnym żeglarzem, ale prowadzi również kursy dla początkujących miłośników tej dyscypliny na sternika żeglarskiego.
Za rok kolejna edycja Konferencji Naukowo-Dydaktycznej! Czekamy na Twój projekt!
Szczegółowe opis konferencji do pobrania:

Konferencja Naukowo-Dydaktyczna

pdf

Pobierz