Ruszyła kolejna edycja projektu „Pomorskiego Miasteczka Zawodów”- warsztaty aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości dla młodzieży KLO ,które realizowane są dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Gdynia. Spotkanie pierwszej grupy uczniów kl. II A,B KLO z doradcą zawodowym p. Anną Dąbrowską odbyło się 22 marca 2018r.w”Inkubatorze Przedsiębiorczości” przy ul. Olimpijskiej 2 w Gdyni. Nowe miejsce i profesjonalna sala wykładowa zachwyciły uczestników warsztatów, a słodki poczęstunek zdecydowanie wszystkim poprawił nastrój. Tematyka zajęć dotyczyła planowania przyszłej drogi zawodowej z uwzględnieniem czynników wewnętrznych i zewnętrznych, niezbędnych przy kryteriach wyboru zawodu(co jest ważne, czym się kierować?).Następnie młodzież wysłuchała krótkiego wykładu na temat obszarów samowiedzy , w oparciu o testy badała wartości i predyspozycje w poszczególnych grupach zawodów.
Po przerwie uczniowie określali swój typ temperamentu, pracowali również w 4 osobowych grupach wykonując plakaty- jakie zawody są polecane, a jakie odradzane do każdego z typów.
Dzięki współpracy naszej szkoły z Fundacją Gospodarczą młodzież może uczestniczyć w ciekawych zajęciach, które na pewno pomogą uczniom w planowaniu dalszej kariery edukacyjnej i zawodowej.
ZOBACZ ZDJĘCIA