W sobotę 17 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole XVI Wojewódzki Konkurs Antyczny. Od wielu lat cieszy się on dobrą opinią i zainteresowaniem wśród uczniów szkół województwa pomorskiego. W tym roku w progach naszej szkoły gościliśmy uczniów i opiekunów ze Szkoły Podstawowej w Jastarni, Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Straszynie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie, Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdańsku, Niepublicznej Szkoły Podstawowej SOKRATES w Gdańsku, Szkoły Podstawowej nr 14 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Gdańsku, Zespołu Szkół Katolickich im. św. Kazimierza w Gdańsku, Szkoły Podstawowej nr 3 w Gdańsku, Szkoły Podstawowej nr 44 w Gdyni, Gimnazjum nr 24 przy III LO w Gdyni, Szkoły Podstawowej nr 18 w Gdyni, Szkoły Podstawowej nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni, Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Gdyni.
Konkurs podzielony był na 3 etapy. W pierwszym uczniowie w drużynach dwuosobowych pisali test. W II etapie uczniowie losowali pytania z zakresu mitologii, architektury i sztuki – każda drużyna odpowiadała na 5 pytań. III etap to finał, do którego zakwalifikowało się pięć drużyn. W finale drużyny odpowiadały ustnie na 2 pytania – jedno z zakresu mitologii i jedno ze sztuki.
W wyniku zaciętej rywalizacji na podium znalazły się następujące drużyny:
I miejsce – Zofia Baczewska i Kamil Kierznowski, Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdańsku,
II miejsce – Natalia Brzeska i Marta Warmowska, Szkoła Podstawowa nr 44 w Gdyni,
III miejsce – Malwina Gajewska i Emilia Glazik, Szkoła Podstawowa nr 2 w Żukowie.
Wyróżnienia:
Julia Gaża i Igor Jaroszuk, Szkoła Podstawowa nr 18 w Gdyni,
Julia Kamińska i Mateusz Widzicki, Szkoła Podstawowa nr 14 w Gdańsku.
Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą z mitologii, architektury i sztuki starożytnej Grecji i Rzymu. Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu.
ZOBACZ ZDJĘCIA