W dniu 27.11.2017r. w Auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie odbyło się podsumowanie Pomorskiego Konkursu Plastyczno-fotograficzno-filmowego pt. „Uzależnienia XXI wieku”.
Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych. Miał na celu przybliżenie tematyki zagrożeń wynikających z uzależnień. Do PZPOW w Wejherowie łącznie wpłynęło ok 300 prac.
Uroczystość rozdania nagród poprzedziło szkolenie pt. „Zanim będzie za późno” poprowadzone przez psychologa Pawła Brzezińskiego Dyrektora Ośrodka Psychologiczno-Pedagogicznego „Razem” w Gdyni. Szkolenie skierowane było przede wszystkim do starszych uczniów. Pan Paweł przedstawił czym objawia się depresja, jakie mogą być jej skutki oraz jak rozpoznać osobę w takim stanie. Poruszył również temat samobójstwa, do którego posuwają się w szczególności osoby młode, często zagubione i samotne. Udzielił wskazówek jak należy postępować w sytuacji kiedy taka osoba znajduje się blisko nas. Szkolenie bardzo zaciekawiło młodzież i nauczycieli.
Po szkoleniu organizatorzy konkursu wraz z Wojciechem Rybakowskim – Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Wejherowskiego rozdali 86 nagród w kategorii plastyka, fotografia i film.
Nie zabrakło również muzycznego akcentu. Utwory „Przeżyj to sam”, „Życie jest piękne” oraz „Moja i twoja nadzieja” zaśpiewały uczestniczki chóru działającego przy PZPOW w Wejherowie.
Cieszy fakt, że wśród nagrodzonych znaczącą grupę stanowiły uczennice z KSP, a mianowicie:
I miejsce Zofia Sławińska kl.VI
II miejsce Joanna Łacheta kl.VI
II miejsce Łucja Adamowicz kl.VI
Wyróżnienia zdobyły:
Magdalena Mirończuk z kl.VI, Oliwia Stankiewicz z k.VIIa , Paulina Wandtke z kl.VIIc oraz Zuzanna Ryduchowska z kl.IIId gimnazjum.
Serdecznie gratulujemy!.
ZOBACZ ZDJĘCIA