Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku od niemal dwóch lat realizuje z powodzeniem program edukacyjny „Adwokat przydaje się w życiu” (wcześniej pod nazwą „Prawo przydaje się w życiu”).
Jest to program skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, w ramach którego członkowie Izby przybliżają młodzieży podstawy najważniejszych dziedzin prawa. Celem programu jest nie tylko wzbogacenie wiedzy o prawie, którą młodzież wyniosła z zajęć szkolnych, ale także przedstawienie praktycznych aspektów wybranych dziedzin prawa, które mogą się przydać w codziennym życiu.
Tym razem spotkanie z młodzieżą poprowadził adwokat Piotr Malach, który bardzo zaciekawił słuchaczy swoim wystąpieniem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl.II KLO oraz kl.II gimnazjum. Zarówno w trakcie ,jak i po wykładzie młodzież aktywnie zadawała pytania, zgłaszała również problemy ,na które cierpliwie odpowiadał mecenas.
Bardzo szczegółowo omówione zostały zagadnienia z zakresu prawa cywilnego (umowy), karnego (występki i wykroczenia), autorskiego (ochrona wizerunku, naruszenie praw autorskich). Adwokat również odniósł się do specyfiki zawodu .
Kolejne spotkanie z adwokatem odbędzie się w II semestrze.
ZOBACZ ZDJĘCIA