W czwartkowy wieczór 23 listopada br. grupa uczniów naszego liceum pod opieką nauczycieli udała się do Teatru Muzycznego w Gdyni, aby obejrzeć musical “Lalka”.
To pierwsza w Polsce musicalowa wersja powieści Bolesława Prusa pod tym samym tytułem. Mimo, że od jej premiery minęło już 7 lat, to cieszy się niesłabnącą popularnością. Mamy tu opowiedzianą na nowo historię zamożnego warszawskiego kupca Stanisława Wokulskiego i jego uczucia do pięknej, lecz zubożałej arystokratki Izabeli Łęckiej. „Lalka” zaskakuje wiernością wobec powieściowego oryginału, ale nie jest to sceniczna kopia książki Prusa. Reżyser, Wojciech Kościelniak, wspólnie z autorem piosenek, Rafałem Dziwiszem, najważniejsze fakty z powieści Prusa prezentuje w postaci wypowiadanego przez aktorów tekstu albo rewelacyjnie napisanych piosenek. Dzięki temu fabuła musicalu jest spójna, łatwa do zrozumienia dla osób znających powieść Prusa i dla tych, którym losy Wokulskiego i Łęckiej były dotychczas zupełnie obce.
„Lalka” to bez wątpienia wysmakowany plastycznie, inteligentny musical, będący przedsięwzięciem wysokiej próby artystycznej. Gratulacje dla realizatorów i wykonawców. To był wyjątkowy wieczór.