Dnia 17 października 2017 roku o godzinie 14.00 w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II odbyła się Gala Finałowa Wojewódzkiego Konkursu ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II i WIELKIE TEMATY – „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa pomorskiego.
„Potrzebujemy Ciebie, zmartwychwstały Panie, także i my, ludzie trzeciego tysiąclecia! Zostań z nami teraz      i po wszystkie czasy. Spraw, by materialny postęp ludów nigdy nie usunął w cień wartości duchowych, które są duszą ich cywilizacji. Prosimy Cię, wspieraj nas w drodze. W Ciebie wierzymy, w Tobie pokładamy nadzieję, bo Ty jeden masz słowa życia wiecznego” (Papież Jan Paweł II, Orędzie wielkanocne 2005, ostatnie)
Organizatorem Wojewódzkiego Konkursu ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II i WIELKIE TEMATY jest Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni. Termin Konkursu związany został z datą wyboru Jana Pawła II na Papieża, a zarazem –  z dniem święta naszej Szkoły. Miło jest nam poinformować, że od roku 2014 Konkurs został wpisany do Wojewódzkiego Kalendarza Imprez Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Ma on charakter dwuetapowy: szkolny,  w szkołach macierzystych, i wojewódzki, w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni. Rozgrywany jest w trzech kategoriach: I. Recytacja, II. Literatura, III. Malarstwo i rzeźba. W kategorii Recytacja, Komisja konkursowa przesłuchała 68 uczniów, natomiast z kategorii Literatura oceniono 22 nadesłane utwory literackie. Do trzeciej kategorii, Malarstwa i rzeźby, przystąpiło 67 uczestników. Powitaliśmy zgromadzonych Gości, którzy przybyli z 29 szkół naszego województwa i uczestniczyli w Finale Konkursu. Mieliśmy ogromną radość w sercu, ponieważ mogliśmy docenić talent i pracę uczniów oraz podziękować nauczycielom, którzy ich przygotowali.
Organizator Konkursu składa podziękowanie dla Wojewódzkiej Komisji Konkursowej, którą reprezentowali:
Kategoria – Recytacja:
Komisja dla szkół gimnazjalnych:
p. mgr Mariusz Żarnecki – przewodniczący,
p. mgr Halina Górska – Wicedyrektor Samorządowej SP nr 28 w Gdyni,
p. mgr Maciej Kornecki.
Komisja dla  szkół podstawowych:
p. dr Agnieszka Żynis-Aleksander – przewodnicząca,
p. mgr Joanna Meller,
p. mgr Ewa Prokop.
Kategoria – Literatura:
p. dr Agnieszka Żynis-Aleksander – przewodnicząca,
p. mgr Maciej Kornecki,
ks. mgr Jakub Zinka.
Kategoria – Malarstwo i rzeźba:
p. mgr Mariola Błaszczuk – przewodnicząca,
p. dr Beata Chlewicka,
p. mgr Paweł Zajkowski.
Organizator Konkursu dziękuje p. Rafałowi Klamannowi za opracowanie internetowej strony Konkursu, p. Mariuszowi Żarneckiemu i p. Pawłowi Zajkowskiemu za zorganizowanie z młodzieżą Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II  refleksyjnego programu poetyckiego pt. „ O Człowieku Nadziei”,  p. Henryce Kuchcie za przygotowanie nagród książkowych, a p. Krzysztofowi Pękali za udokumentowanie Konkursu i wykonanie zdjęć.
Dziękujemy za udział w Finale Wojewódzkiego Konkursu „Święty Jan Paweł II i Wielkie Tematy” i zapraszamy na Edycję 2018!
Do zobaczenia za rok!!!
ZOBACZ ZDJĘCIA