W sobotę 16 września 2017 r. nasza szkoła rozpoczęła nowy sezon sportowy 2017/2018. Na terenie obiektów sportowych SP 39, w ramach dzielnicowego projektu „Energia na Obłużu”, odbyła się druga edycja zawodów w aqathlonie: „Pływam, biegam, zostanę ironmanem”. Imprezę organizował klub sportowo-rekreacyjny „TopActive Gdynia”, szkółka pływania „Pływaczek” oraz fundacja „Źródło Radości” im. ks. Piotra Mazura. Głównym sponsorem była Grupa Energa.
Nasza szkoła współuczestniczyła w organizacji zawodów: ponad 20 uczniów wraz z nauczycielami wychowania fizycznego odpowiedzialnych było za ustawienie trasy, sędziowanie i obsługę techniczną.
Aquathlon to wszechstronna i wymagająca dyscyplina sportu. Zawody rozpoczęły się pływaniem w basenie, po czym zawodnicy zakładali w strefie zmian koszulkę i buty do biegania i pokonywali trasę biegową na boisku.
Podczas zawodów wolontariusze z naszej szkoły czynnie pomagali w ich organizacji, udzielali niezbędnych informacji, zabezpieczali trasę, rozdawali nagrody dla dzieci.  „Wspaniale wypełniali swoje zadania”- mówią organizatorzy imprezy. – „Bardzo, bardzo im dziękujemy!”
W zawodach startowała również reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Krystyna Gierowska :  I miejsce, w swojej kategorii wiekowej ,
Karol Wandtke: IV miejsce,
Mateusz Rybiński:  I miejsce,
Fabian Szymanowski : II miejsce.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wolontariuszom dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję zawodów w przyszłym roku!
ZOBACZ ZDJĘCIA