14.06.2017 roku w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Wejherowie odbył się kolejny Przegląd Talentów Wokalnych, organizowany przez Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych.
W tym roku w konkursie zaprezentowało się 38 solistów oraz 6 zespołów. Młodzież wykonywała między innymi utwory  Natalii Kukulskiej, Ewy Farny, Anity Lipnickiej, Ewy Bem czy też Majki Jeżowskiej.
Zmagania odbywały się w kilku grupach wiekowych – występowały Szkoły Podstawowe, Gimnazja, Szkoły Ponadgimnazjalne oraz Zespoły Szkół.
W tym roku występy młodych artystów oceniało jury w składzie:
Beata Buczek-Żarnecka – przewodnicząca – aktorka Teatru Miejskiego w Gdyni. W swoim dorobku artystycznym ma ponad 50 ról teatralnych, telewizyjnych i filmowych, ponadto występuje w kabaretach oraz recitalach, jak np. w recitalu pt. „ŻYCIA GARŚĆ – Anna Jantar w piosenkach i wspomnieniach”.
Agnieszka Skawińska – aktorka, wokalistka teatralna, estradowa i filmowa. Inicjatorka i pomysłodawczyni konkursu „Rumski Wokal”.
Daniel Hierasimczyk –  koncertujący muzyk i wokalista, wielokrotny juror konkursów wokalnych dla dzieci i młodzieży, gitarzysta zespołu „Czerwone Gitary”.
Występy podziwiał również przedstawiciel Starostwa Powiatowego – pan Wojciech Rybakowski.
Z radością informuję, że uczennica kl. II e gimnazjum – Klaudia Łata – utworem zatytułowanym „Czy nastanie znów świt” z repertuaru Eweliny Flinty wyśpiewała II miejsce.
Gratulacje!!!
ZOBACZ ZDJĘCIA