W dniach 22 – 26 maja odbyła sie nasza, doroczna, pielgrzymka klas trzecich Gimnazjum Katolickiego – śladami Naszego Patrona.

Pierwszego dnia mieliśmy okazję zobaczyć Centrum Jana Pawła II, a w nim wystawę na temat Całunu Turyńskiego oraz nawiedzić Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Dzięki obecności ks. Jakuba mogliśmy uczestniczyć w Eucharystii w tym, ważnym dla Dzieła życia św. Jana Pawła II, miejscu.

Kolejny dzień dostarczył nam wielu wzruszeń i tematów do rozważań.  Rozpoczęła go wizyta w miejscu kaźni milionów niewinnych osób podczas II Wojny  światowej – w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Stamtąd pojechaliśmy do Wadowic – miejsca urodzenia i dorastania naszego świętego Patrona. Tam zwiedziliśmy dom Karola Wojtyły i muzeum Jemu poświęcone.W czasie wolnym mogliśmy także spróbować słynnych papieskich kremówek. Na zakończenie dnia pojechaliśmy do, kolejnego już na naszej trasie, ważnego dla Papieża Polaka miejsca – Kalwarii Zebrzydowskiej.

Trzeci dzień upłynął nam w Krakowie, gdzie zwiedziliśmy Muzeum w dawnej fabryce Oskara Schindlera, rozsławionego przez film Stevena Spielberga. Następnie zwiedziliśmy krakowski Kazimierz z synagogą oraz Wawel i Stare Miasto.

Ostatni dzień był przeznaczony na rekreację w parku rozrywki EnergyLandia, gdzie spędziliśmy wiele zabawnych chwil pośród rollercoasterów i innych atrakcji. Podsumowaniem pielgrzymki była wizyta, w wigilię Dnia Matki, u Naszej Matki na Jasnej Górze, gdzie byliśmy obecni podczas apelu Jasnogórskiego.

Pielgrzymka upłynęła w miłej atmosferze, była przyczyną wielu refleksji ale i relaksu. Wszyscy z nową energią wrócimy do codziennych zajęć w szkole.