Dnia 20.03.2017 odbył się kolejny etap zmagań naszych siatkarek. Po raz pierwszy, nasze Siatkarki musiały bronić 1 miejsca w powiecie gdyńskim, a tym samym uzyskać awans do następnej fazy rozgrywek. Tak jak w zeszłym roku, trzeba było pokonać aż 4 drużyny, które bardzo chciały odebrać nam tytuł.
Pierwszy mecz odbył się z Gimnazjum Nr 18, który niestety przegraliśmy w taj-breku 25-16, 15-25, 8-15. Drugi mecz dziewczęta rozegrały z Gimnazjum Nr 2– ten okazał się  niemałym wyzwaniem, na szczęście dzięki determinacji naszych zawodniczek, został wygrany w dwóch setach 25:11 i 28:26. Trzeci mecz z silną 11-nastką, również nie był łatwy, musieliśmy zaryzykować i zmienić trochę ustawienie, ale opłaciło się, wygraliśmy spotkanie w 2 setach 25-21, 25-12 . Ostatnim przeciwnikiem, z którym zmierzyła się nasza drużyna było Gimnazjum Nr 4. Pomimo zmęczenia dziewczyny i tym razem nie zawiodły – wygrały go w 2 setach 25-16 i 25-15. Po wszystkich rozegranych meczach odbyło się rozdanie medali i pucharów.

Wyniki:

I miejsce – Gimnazjum Katolickie w Gdyni
II miejsce – Gimnazjum Nr 11 w Gdyni
III miejsce – Gimnazjum Nr 18 w Gdyni
IV miejsce – Gimnazjum Nr 2 w Gdyni
V miejsce – Gimnazjum Nr 4 w Gdyni
Dziewczyny oddały kawał serca by obronić tytuł Mistrza Gdyni w Siatkówce dziewcząt. Dało to również awans do kolejnej fazy rozgrywek, którymi są półfinały wojewódzkie. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w następnych meczach.