Dzień Otwarty w „Katoliku”
W sobotę 11 lutego 2017 roku w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II gościli uczniowie zainteresowani ofertą edukacyjną szkoły podstawowej i liceum oraz ich rodzice. W wędrówce po szkole zwiedzającym towarzyszyli uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych, którzy udzielali informacji na temat funkcjonowania placówki i odpowiadali na zadawane pytania.
W tym roku po raz pierwszy odwiedzali nas uczniowie szkół podstawowych, więc atrakcje przygotowane na Dzień Otwarty musiały być wyjątkowe.
Jako że szkoła nosi imię Jana Pawła II, uczniowie pod opieką katechetów przygotowali prezentację multimedialną o naszym Wielkim Świętym, można było również spróbować swoich sił w Turnieju wiedzy o św. Janie Pawle II.
Wielbiciele kultury tłumnie odwiedzali Kawiarenkę Artystyczną, gdzie mogli, przy filiżance herbaty, posłuchać muzyki i poezji. Humaniści zmagali się z grami polonistycznymi i historycznymi. Nie zabrakło również kącika dla znawców gier planszowych.
Dla fanów przedmiotów ścisłych nauczyciele i uczniowie przygotowali stanowiska doświadczalne, przy których można było sprawdzić swoją wiedzę z fizyki i chemii. Kulminacyjnym punktem był pokaz efektownych doświadczeń chemicznych, który wzbudził zachwyt zwłaszcza najmłodszych widzów, o czym wymownie świadczyło przeciągłe oooooo! W pracowni biologicznej można było podglądać świat przez mikroskop, przeprowadzić doświadczenia biochemiczne oraz spróbować swoich sił w rozpoznawaniu flory i fauny. Każdy mógł również sprawdzić swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też konkursy w układaniu Kostki Rubika czy rozpoznawaniu części budowy komputera oraz pokaz robota Lego odbywające się w pracowni informatycznej, jak również gry i łamigłówki przygotowane przez naszych matematyków oraz wykład o liczbie Pi.
Poligloci chętnie odwiedzali gabinety językowe, gdzie przygotowano dla nich ciekawe prezentacje oraz quizy i zabawy językowe.
Dla przyszłych gwiazd sportu nauczyciele wf zorganizowali konkurs rzutów do kosza, pokazy taneczne w wykonaniu uczennic naszej szkoły trenujących w Młodzieżowym Domu Kultury oraz tor przeszkód.
Wiele ciekawych rzeczy działo się również w auli – odbył się widowiskowy pokaz mody „W świecie bajek”- zapewne przynajmniej kilkoro zwiedzających wykorzysta te propozycje stylizacji, przygotowując się do szkolnych balów karnawałowych :). Pomalowane, radosne twarze przyszłych, miejmy nadzieję, uczniów naszej szkoły wymownie świadczyły o tym, że zabawa w auli była doskonała.
Rada Rodziców również czynnie włączyła się w organizację Dnia Otwartego. Jeśli ktoś był ciekawy tego, jak wygląda funkcjonowanie szkoły „okiem rodzica”, mógł zasięgnąć języka u osób najbardziej kompetentnych.
Mamy nadzieję, że każdy z odwiedzających znalazł coś dla siebie. Bardzo dziękujemy za tak liczną obecność i do zobaczenia we wrześniu.
Ewa Prokop
ZOBACZ ZDJĘCIA