Wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej

Drodzy Uczniowie Gimnazjum Katolickiego im. Jana Pawła II

Stajecie u progu nowego roku szkolnego, który dla wielu z Was będzie ostatnim w naszej Szkole. Przed Wami dziesięć miesięcy wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków, pokonywania trudności, ale i możliwości odnoszenie sukcesów. Jaki będzie ten czas, w dużej mierze zależy od Was. Wstając codziennie rano, siedząc do późna nad zadaniami z matematyki, fizyki, czytając lektury, pamiętajcie, że pracujecie na to, kim będziecie w przyszłości, czy będziecie mogli stanąć z podniesioną głową i powiedzieć: „Jestem człowiekiem spełnionym, mam wielu przyjaciół, odniosłem sukces”.
Niech drogowskazem staną się dla Was słowa Patrona naszej Szkoły – św. Jana Pawła II, które skierował w 1987 roku do młodzieży na Westerplatte: Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje “Westerplatte”. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można “zdezerterować”. Wreszcie – jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba “utrzymać” i “obronić”, tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić – dla siebie i dla innych. Realizacja działań, których mówił Papież, wymaga wiele trudu i samozaparcia, ale pamiętajcie, że nie jesteście sami, macie przy sobie troskliwych rodziców, opiekunów i nauczycieli, którzy będą Was wspierać w każdej sytuacji, pomogą poznać siebie i otaczający świat, przygotują do dorosłego życia i pocieszą w kłopotach.
Przed siedemnastoma laty Wasi poprzednicy po raz pierwszy przekroczyli progi gimnazjum, wielu z Was będzie tymi, którzy jako ostatni zamkną drzwi tej szkoły. Można powiedzieć, że w dużej mierze tworzycie historię naszego gimnazjum – niech więc Wasze działania przekują się w sukcesy, które zapiszą się na trwałe w kronikach Gimnazjum Katolickiego im. Jana Pawła II.

Dyrektor
mgr Alina Wandtke

Egzamin gimnazjalny 2017/2018

Sukcesy w konkursach i olimpiadach

Gimnazjum zajęło II miejsce w Gdyni i III w województwie pod względem liczby laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Niewątpliwym sukcesem jest również tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego oraz trzy tytuły finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.

Konferencja młodzieżowa TriMAT

Temat referatu brzmi:
Tajemnice przyrody i matematyki (Karolina Bajer i Zuzanna Ryduchowska z klasy III d Gimnazjum)


EWD_gim