Wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej

Drodzy Uczniowie Gimnazjum Katolickiego im. Jana Pawła II

Stajecie u progu nowego roku szkolnego, który dla wielu z Was będzie ostatnim w naszej Szkole. Przed Wami dziesięć miesięcy wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków, pokonywania trudności, ale i możliwości odnoszenie sukcesów. Jaki będzie ten czas, w dużej mierze zależy od Was. Wstając codziennie rano, siedząc do późna nad zadaniami z matematyki, fizyki, czytając lektury, pamiętajcie, że pracujecie na to, kim będziecie w przyszłości, czy będziecie mogli stanąć z podniesioną głową i powiedzieć: „Jestem człowiekiem spełnionym, mam wielu przyjaciół, odniosłem sukces”.
Niech drogowskazem staną się dla Was słowa Patrona naszej Szkoły – św. Jana Pawła II, które skierował w 1987 roku do młodzieży na Westerplatte: Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje “Westerplatte”. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można “zdezerterować”. Wreszcie – jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba “utrzymać” i “obronić”, tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić – dla siebie i dla innych. Realizacja działań, których mówił Papież, wymaga wiele trudu i samozaparcia, ale pamiętajcie, że nie jesteście sami, macie przy sobie troskliwych rodziców, opiekunów i nauczycieli, którzy będą Was wspierać w każdej sytuacji, pomogą poznać siebie i otaczający świat, przygotują do dorosłego życia i pocieszą w kłopotach.
Przed siedemnastoma laty Wasi poprzednicy po raz pierwszy przekroczyli progi gimnazjum, wielu z Was będzie tymi, którzy jako ostatni zamkną drzwi tej szkoły. Można powiedzieć, że w dużej mierze tworzycie historię naszego gimnazjum – niech więc Wasze działania przekują się w sukcesy, które zapiszą się na trwałe w kronikach Gimnazjum Katolickiego im. Jana Pawła II.

Dyrektor
mgr Alina Wandtke

Egzamin gimnazjalny 2017/2018

Konferencja młodzieżowa TriMAT

Temat referatu brzmi:
Tajemnice przyrody i matematyki (Karolina Bajer i Zuzanna Ryduchowska z klasy III d Gimnazjum)


EWD_gim