Osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012

OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH I OLIMPIADACH
UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ KATOLICKICH IM. JANA PAWŁA II W GDYNI
ROK SZKOLNY 2011/2012

GIMNAZJUM KATOLICKIE

Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny z Języka Polskiego
Izabela Solis kl. III c – laureatka

Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny z Historii
Jakub Cierocki kl. I c – finalista
Aleksander Mierzejewski kl. III b – finalista

Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny z Matematyki
Piotr Konopka kl. II a – finalista

Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny z Geografii
Wojciech Kukla kl. III b – finalista

Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny z Chemii
Jakub Dudkowiak kl. III c – finalista
Mateusz Paczyński kl. III d – finalista
Pamela Smardz kl. II a – finalistka

Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny z Biologii
Mateusz Paczyński kl. III d – finalista
Marta Wysocka kl. III a – finalistka

Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny z Fizyki
Paweł Kowalewski kl. III c – finalista
Adam Topolewski kl. III d – finalista

Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny z Informatyki
Marcin Kubacki kl. III a – laureat
Jan Horodecki kl. I c – finalista

Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny Biblijny
Weronika Miotke kl. III a – laureatka
Weronika Bartusch kl. III b – finalistka
Kacper Łądkowski kl. II c – finalista
Klara Zienkiewicz kl. III b – finalistka

Konkurs Matematyczny “Spacerkiem po Gdyni”
Gimnazjum Katolickie w składzie: Anna Olszewska, Bazyli Gielniak kl. II a Kacper Wierzbicki kl. II c – III miejsce

IV Wojewódzki Konkurs “Miłość w muzyce i poezji różnych narodów”
Gimnazjum Katolickie w składzie: Katarzyna Knast, Paulina Koryczan, Magda Piepiórka i Przemysław Bruhn kl. III d – II miejsce w kategorii zespół
Przemysław Bruhn kl. III d – wyróżnienie w kategorii wokalista

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny “Kangur”
Jan Horodecki kl. I c – wynik bardzo dobry
Bazyli Gielniak kl. II a – wynik bardzo dobry
Piotr Tryzna kl. I c – wyróżnienie
Adam Mendykowski kl. I a – wyróżnienie
Bartłomiej Truszkowski kl. I c – wyróżnienie
Jagoda Goll kl. I a – wyróżnienie
Michał Ceklarz kl. I b – wyróżnienie
Piotr Bielang kl. II a – wyróżnienie
Jakub Gierowski kl. II a – wyróżnienie
Kacper Wierzbicki kl. II c – wyróżnienie
Piotr Konopka kl. II a – wyróżnienie
Anna Olszewska kl. II a – wyróżnienie
Karol Pajórek kl. II c – wyróżnienie
Jakub Wronka kl. II b – wyróżnienie
Pamela Smardz kl. II a – wyróżnienie
Helena Łaga kl. III b – wyróżnienie

40 Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy
Gimnazjum Katolickie w składzie: Marta Januszewska, Marta Szur, Stanisław Wilemborek – III miejsce

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym etap powiatowy
Gimnazjum Katolickie w składzie: Szymon Rząd, Wiktor Gabor, Jakub Wronka – I miejsce

Liga Strzelecka w Gdyni
Gimnazjum Katolickie w składzie: Kinga Glama, Aleksandra Memmel, Adam Fudali, Kamil Musiałowski – VI miejsce
Kamil Musiałowski – VI miejsce

XXVIII Międzynarodowy Konkurs Literacki Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej
Lidia Mikulska kl. II b – wyróżnienie

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym etap międzyszkolny
Gimnazjum Katolickie w składzie: Aleksandra Zwierzchowska, Wiktor Gabor, Jakub Wronka – I miejsce

II Konkurs Krótkich Form Filmowych pn. “Cisza na planie”
Zespół Szkół Katolickich w Gdyni – grupa “Kinematograf Katolika” w składzie: Michał Toczek, Antoni Kowalik, Marcin Kubacki, film “30 klatek” – I miejsce
Zespół Szkół Katolickich w Gdyni – grupa “Kinematograf Katolika”w składzie: Michał Toczek, Antoni Kowalik, Marcin Kubacki, film “30 klatek” – wyróżnienie za szczególne walory artystyczne

X Międzygimnazjalny Konkurs Antyczny
Gimnazjum Katolickie w składzie Dagmara Czeran i Kordian Ceranowski – I miejsce

Przegląd gimnazjalnych grup kabaretowych GIMKAB 2012
Kabaret “Zachlastana laska” w składzie: Marek Głuszczak, Michał Toczek, Aleksander Goll i Paweł Kuziemski – I miejsce
Kabaret “Proteza” w składzie: Magdalena Piepiórka, Paweł Rząd, Szymon Rząd, Mateusz Paczyński i Milena Koleśniak – II miejsce

Międzyszkolny Konkurs “Z Panem Tadeuszem za pan brat”
Klasa II a Gimnazjum Katolickie – I miejsce

XVI Zawody Komputerowe Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Gdyni
Gimnazjum Katolickie – I miejsce drużynowo
Marcin Kubacki kl. III a – II miejsce indywidualnie
Jan Horodecki kl. I c – V miejce indywidualnie

Ogólnopolski Konkurs Plastyczno – Literacki pt.: Na Św. Walentego różne oblicza miłości
Maria Zimniak kl. I c – III miejsce

Konkurs Plastyczny pt.: Św. Maksymilian M. Kolbe – 25 Lat Istnienia Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Gdańsku
Maria Zimniak kl. I c – I miejsce
Adrianna Popowicz kl. I b – II miejsce
Bartłomiej Szwarc kl I a – wyróżnienie

Wojewódzki Konkurs Poezji “Piórnik 2011″
Wiktoria Masewicz kl. II a – wyróżnienie
Wojewódzki Konkurs “Gwiazdka tuż… tuż..”
Ewelina Studańska kl. I c – II miejsce w kategorii: szopka
Patryk Dułak kl. I c – II miejsce w kategorii: kartka świąteczna
Dominika Dobbek kl. – III miejsce w kategorii: kartka świąteczna
Jan Horodecki kl. I c – II miejsce w kategorii: katka świąteczna w grafice komputerowej

KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Konkurs “Wygraj Indeks” Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej
Agata Ceynowa kl. III A – laureatka
Adam Daniel kl. I – laureat

Pomorski Konkurs Matematyczny “Wygraj Indeks”
Mariusz Motyl kl. III B – laureat

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
Katolickie Liceum Ogólnokształcące: Natalia Bejrowska, Nicole Rydz, Arkadiusz Klicki – II miejsce

II Konkurs Krótkich Form Filmowych pn. “Cisza na planie”
Zespół Szkół Katolickich w Gdyni – grupa “Kinematograf Katolika” w składzie: Marek Głuszczak, Damian Kryger, film “30 klatek” – I miejsce
Zespół Szkół Katolickich w Gdyni – grupa “Kinematograf Katolika”w składzie: Marek Głuszczak, Damian Kryger, film “30 klatek” – wyróżnienie za szczególne walory artystyczne

V Regionalny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii
Katolickie Liceum Ogólnokształcące: Małgorzata Pytlik, Nicole Rydz, Arkadiusz Klicki – II miejsce

Konkurs Plastyczny pt.: Św. Maksymilian M. Kolbe – 25 Lat Istnienia Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Gdańsku
Patrycja Lizakowska kl. III A – II miejsce


OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ KATOLICKICH IM. JANA PAWŁA II W GDYNI
ROK SZKOLNY 2011/2012

GIMNAZJUM KATOLICKIE

Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni
Gimnazjum Katolickie – I miejsce

XV Mistrzostwa Polski Cheerleaders
Agata Szumowska kl. II c z zespołem Elka z MDK Gdynia – II miejsce

Rejonowe Mistrzostwa Gdyni Szkół Gimnazjalnych w Piłce Koszykowej Dziewcząt
Gimnazjum Katolickie – II miejsce

Rejonowe Mistrzostwa Gdyni Szkół Gimnazjalnych w Piłce Koszykowej Chłopców
Gimnazjum Katolickie – III miejsce

Mistrzostwa Gdyni w Biegach Przełajowych
Magdalena Dias kl. II a – I miejsce

Mistrzostwa Gdyni w Pływaniu Indywidualnym
Małgorzata Szandrach kl. II a – I miejsce 50 m stylem motylkowym
Marta Rybińska kl. II c – I miejsce 100 m stylem zmiennym
Weronika Winkel kl. I b – II miejsce 50 m stylem klasycznym

Bieg Urodzinowy Gdyni
Magdalena Dias kl. II a – I miejsce
Gdyńska Liga Lekkoatletyczna
Magdalena Dias kl. II a – I miejsce bieg na 600 m

Rejonowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym
Aleksandra Konopko kl. II b – I miejsce
Klaudia Świerczyńska kl. II c – I miejsce
Mikołaj Wojciechowski kl. I c – II miejsce
Michał Ceklarz kl. I b – II miejsce

Halowe Mistrzostwa Okręgu Młodzików
Magdalena Dias kl. II a – II miejsce bieg na 1000 m

Mistrzostwa Okręgu Młodzików
Magdalena Dias kl. II a – I miejsce bieg przełajowy na 1500 m

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Magdalena Dias kl. II a – I miejsce bieg przełajowy na 2,5 km

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej
Gimnazjum Katolickie – dziewczęta – II miejsce

Mistrzostwa Polski Młodzików
Magdalena Dias kl. II a – II miejsce bieg na 1400 m

Wojewódzkie Mistrzostwa w Tenisie Stołowym
Aleksandra Konopko kl. II b – I miejsce
Klaudia Świerczyńska kl. II c – I miejsce

Mistrzostwa Gdyni w Pływaniu Drużynowym Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych
Dziewczęta w sztafecie 9×50 m. stylem dowolnym – II miejsce
Dziewczęta w sztafecie 4×50 m. stylem dowolnym – II miejsce
Dziewczęta Gimnazjum Katolickie Gdynia – Wicemistrz Gdyni
Chłopcy w sztafecie 9×50 m. stylem dowolnym – III miejsce
Chłopcy w sztafecie 4×50 m. stylem zmiennym – II miejsce
Chłopcy Gimnazjum Katolickie Gdynia – III miejsce

KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Kadra Narodowa Polskiego Związku Żeglarskiego
Nicole Rydz kl. II A

Żeglarskie Mistrzostwa Polski
Nicole Rydz kl. II A – v-ce mistrzyni Polski Juniorek
Nicole Rydz kl. II A – druga v-ce mistrzyni Polski Seniorek

Żeglarskie Mistrzostwa Europy
Nicole Rydz kl. II A – 12 miejsce w grupie Juniorek młodszych