Katolickie Liceum Ogólnokształcące z włączonymi oddziałami Gimnazjum Katolickiego

button_klo_2018

Drodzy Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego
im. św. Jana Pawła II

Czas nauki w liceum to szczególny okres. Rekrutuje się tu młodzież, a absolwentami są już dorośli ludzie. To tu dojrzewa się do wyboru ścieżki kariery. Już wybór przedmiotów maturalnych na poziomie rozszerzonym i wynik matury determinuje często kierunek podejmowanych studiów, a w konsekwencji całe dorosłe i zawodowe życie. Poszukujcie swoich pasji!!! Wielkim szczęściem w sprawach zawodowych jest wykonywać to, co się lubi, co sprawia radość i daje poczucie spełnienia. To tu, w liceum, dokonuje się ten zaczarowany etap życia zwany dojrzewaniem ku dorosłości. Jesteśmy z Wami i dla Was. Razem chcemy poszukiwać najlepszych dróg, chcemy wspierać Was w tak doniosłych, ale i trudnych wyzwaniach. Miejcie odwagę stawiać właściwe, w tym również te najtrudniejsze pytania. My chcemy wspierać Was w twórczym procesie poszukiwania jak najtrafniejszych odpowiedzi. Waszych odpowiedzi!!! To bardzo ważne, bo dojrzałość ostatecznie przejawia się właśnie w umiejętności dokonywania wyborów i odpowiedzialności za nie. Dotyczy to tak ważnych obszarów jak przyjaźń, miłość, praca, życie osobiste, rodzina – szczęście! Jesteśmy z Wami i dla Was. Stawiajcie nam i sobie trudne pytania, oczekujcie daleko idącego wsparcia w rozwoju i … pozwólcie nam być ostatecznie dumnymi z Waszej postawy, wyborów i sukcesów!
Pozdrawiam i życzę w tym roku szkolnym wszelkiej pomyślności i sukcesów, w tym naukowych!!!

Dyrektor
mgr inż. Leszek Ciesielski


Miło nam zakomunikować, iż w ubiegłorocznej edycji ogólnopolskiego

Rankingu Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2018

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II w Gdyni uzyskało

1. miejsce w województwie wśród szkół katolickich

5. miejsce w województwie

Wysokie miejsce w skali województwa przełożyło się na bardzo dobry wynik w rankingu ogólnopolskim, w którym nasza szkoła sklasyfikowała się na

78 miejscu w kraju

Zarówno Gimnazjum Katolickie jak i Liceum z roku na rok uzyskują coraz wyższe noty w rankingach, potwierdzając tym samym wysoki poziom nauczania i zdolności naszych wspaniałych uczniów.


WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE INTERNETOWEJ RANKINGU: http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=3718:ranking-liceow-ogolnoksztalcacych-2018&catid=240&Itemid=445&strona=1


Najlepsi w Trójmieście!

20170404_pierwsze_miejsce

Bliższe informacje pod adresem: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/56,35612,21586075,ranking-lo-przedmioty-humanistyczne-na-czele-niespodzianka.html


Najlepsi w Gdyni!

Możemy pochwalić się również pierwszym miejscem w Gdyni w rankingu trójmiejskich liceów wg Edukacyjnej Wartości Dodanej 2016/2017.
EWD_lic
Bliższe informacje pod adresem: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/56,35612,21087266,tylko-u-nas-ranking-trojmiejskich-liceow-wg-ewd.html


button_gk_2018

Drodzy Uczniowie Gimnazjum Katolickiego im. Jana Pawła II

Stajecie u progu nowego roku szkolnego, który dla wielu z Was będzie ostatnim w naszej Szkole. Przed Wami dziesięć miesięcy wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków, pokonywania trudności, ale i możliwości odnoszenie sukcesów. Jaki będzie ten czas, w dużej mierze zależy od Was. Wstając codziennie rano, siedząc do późna nad zadaniami z matematyki, fizyki, czytając lektury, pamiętajcie, że pracujecie na to, kim będziecie w przyszłości, czy będziecie mogli stanąć z podniesioną głową i powiedzieć: „Jestem człowiekiem spełnionym, mam wielu przyjaciół, odniosłem sukces”.
Niech drogowskazem staną się dla Was słowa Patrona naszej Szkoły – św. Jana Pawła II, które skierował w 1987 roku do młodzieży na Westerplatte: Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje “Westerplatte”. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można “zdezerterować”. Wreszcie – jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba “utrzymać” i “obronić”, tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić – dla siebie i dla innych. Realizacja działań, których mówił Papież, wymaga wiele trudu i samozaparcia, ale pamiętajcie, że nie jesteście sami, macie przy sobie troskliwych rodziców, opiekunów i nauczycieli, którzy będą Was wspierać w każdej sytuacji, pomogą poznać siebie i otaczający świat, przygotują do dorosłego życia i pocieszą w kłopotach.
Przed siedemnastoma laty Wasi poprzednicy po raz pierwszy przekroczyli progi gimnazjum, wielu z Was będzie tymi, którzy jako ostatni zamkną drzwi tej szkoły. Można powiedzieć, że w dużej mierze tworzycie historię naszego gimnazjum – niech więc Wasze działania przekują się w sukcesy, które zapiszą się na trwałe w kronikach Gimnazjum Katolickiego im. Jana Pawła II.

Dyrektor
mgr Alina Wandtke

Egzamin gimnazjalny 2017/2018

Sukcesy w konkursach i olimpiadach

Gimnazjum zajęło II miejsce w Gdyni i III w województwie pod względem liczby laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Niewątpliwym sukcesem jest również tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego oraz trzy tytuły finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.

Konferencja młodzieżowa TriMAT

Temat referatu brzmi:
Tajemnice przyrody i matematyki (Karolina Bajer i Zuzanna Ryduchowska z klasy III d Gimnazjum)


EWD_gim