Samorząd Uczniowski Katolickiej Szkoły Podstawowej
2018/2019

Przewodniczący: Jakub Stachowski
Zastępca: Maria Pańczyk

Opiekun Samorządu Uczniowskiego KSP

Ewa Prokop

W poniedziałek 17 września 2018 r. zostały przeprowadzone wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Katolickiej Szkoły Podstawowej. O funkcję tę ubiegało się czworo uczniów: Sandra Konkol, Maria Pańczyk, Wiktor Gocek i Jakub Stachowski.
Przewodniczącym został Jakub Stachowski, zastępcą – Maria Pańczyk.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Opiekun SU

Ewa Prokop


28 września obchodziliśmy w szkole Dzień Chłopaka.  W tym dniu każdy chłopiec mógł ubrać swój ulubiony strój. Chłopcy byli również zwolnieni z odpytywania na lekcji.

Opiekun SU

Ewa Prokop


9 listopada, w ramach obchodów 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przeprowadzono konkurs na najładniejszą gazetkę okolicznościową. Niezmiernie cieszy fakt, że to właśnie uczniowie klas szkoły podstawowej najbardziej się postarali . Było biało-czerwono, poważnie i patriotycznie. Gazetki były oceniane przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego i nauczyciela historii. Zwyciężyła klasa IV b, drugie miejsce przypadło VIII a, trzecie otrzymała IV a. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym klasom dziękujemy za udział w konkursie i chęć uczczenia Polski Niepodległej.

Opiekun SU

Ewa Prokop


W piątek 16 listopada w szkole zaroiło się od rozmaitych księżniczek, rycerzy, wiedźm, był też Czerwony Kapturek i zły wilk.  Nawet Ambroży Kleks opuścił swoją Akademię, aby razem z nami obchodzić  Dzień postaci z bajek.  Pani Ola Sęk przeprowadziła dla uczniów klasy pierwszej i klas czwartych quiz dotyczący znajomości baśni i bajek, było również wspólne śpiewanie piosenek bajkowych i konkurs na najlepsze przebranie. Samorząd uczniowski udekorował korytarz obrazkami z postaci z bajek, przygotował też kilka atrakcji, aby umilić młodszym koleżankom i kolegom  ten dzień. W czasie przerw można było posłuchać piosenek z najbardziej znanych bajek, ułożyć  puzzle postaciami z Krainy Lodu czy Śnieżką, pomalować duży domek zrobiony z tektury czy pobawić się w różowym zamku dla księżniczek. Było dużo śmiechu i zabawy.

Opiekun SU

Ewa Prokop


W poniedziałek (21 stycznia), w pięknie wystrojonej przez maturzystów sali gimnastycznej, odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 4,5  i 6 naszej szkoły podstawowej. Muzykę puszczał pan DJ Paweł Zajkowski, a uczennice z klasy siódmej czuwały nad „dobrą zabawą” wszystkich uczestników balu. Był niezastąpiony „pociąg”, kultowa belgijka, taniec-połamaniec na gazecie, figury lodowe. Tanecznego węża poprowadził sam Ksiądz Profesor, od tańca na naszym balu nie stronił również pan Dyrektor i wychowawczynie klas. Dzieci, jak zwykle, wykazały się kreatywnością, jeśli chodzi o karnawałowe przebrania – były piękne księżniczki, rycerze, królowie, kowboje, Thor, jednorożce, pojawiła się nawet prażona kukurydza i wilk, który był zmartwiony nieobecnością Czerwonego Kapturka.  Niekwestionowanym królem balu był Mateusz, który, jako Michael Jackson, brawurowo dla nas zatańczył. Zabawa była wspaniała, aż żal było iść na lekcje.

Opiekun SU

Ewa Prokop


W piątek (8 lutego) obchodziliśmy w szkole Dzień św. Walentego. Zamiast tradycyjnego szkolnego mundurka, uczniowie mogli założyć coś czerwonego, co miało podkreślić charakter tego święta. Od kilku dni działała „skrzynka walentynkowa”, do której można było wrzucić karteczkę z sympatycznym wpisem dla wybranej osoby. Dziś od rana nasi szkolni listonosze mieli dużo pracy, ponieważ liścików było naprawdę mnóstwo. Rekord pobiła klasa pierwsza szkoły podstawowej. Samorząd zadbał również o to, aby w czasie przerw między lekcjami można było posłuchać pięknych piosenek o miłości. Kulminacyjnym punktem tego dnia był koncert walentynkowy przygotowany przez uczniów gimnazjum i liceum pod czujnym okiem pani Danuty Koleśniak. Nie zabrakło w nim pięknych i nostalgicznych piosenek o miłości. Dodatkową atrakcją był pokaz taneczny w wykonaniu naszych tegorocznych maturzystów.

Opiekun SU

Ewa Prokop