Z życia szkoły 2019/2020

W sierpniu Sandra Konkol z kl.VIa miała zaszczyt reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorek do lat 10 w „Szachach Szybkich” w Mińsku na Białorusi. Swój pierwszy mistrzowski międzynarodowy turniej rozpoczynała z 29 numerem startowym (na 93 zawodniczki z 35 krajów z całego świata). Sandra zdobyła 6 punktów w 9 partiach i zajęła wysokie 19 miejsce wyprzedzając wszystkie inne reprezentantki Polski.
Swoją bardzo wysoką pozycję potwierdziła również w Polsce. W Mistrzostwach Polski Młodzików w „Szachach Szybkich” w grupie dziewczynek do lat 10 – rozgrywanych w ostatni weekend wakacji – podzieliła miejsca 3-5, ale wartościowanie Buchholza spowodowało, że zajęła ostatecznie 5 miejsce (na 82 zawodniczki).System Buchholza to uzupełniająca ocena jednakowych końcowych wyników gry.
Sukcesy szachowe naszej uczennicy spowodowały, że Sandra znalazła się w gronie najlepszych gdyńskich sportowców uhonorowanych Nagrodą Prezydenta Miasta Gdyni za sukcesy w sporcie.
List gratulacyjny w imieniu prezydenta wręczył wiceprezydent naszego miasta Pan Marek Łucyk. W treści listu czytamy między innymi: „Odczuwam niezwykłą dumę wynikającą z faktu, że reprezentujesz nasze miasto na arenie krajowej. Ufam, że Twoje dokonania staną się źródłem inspiracji dla gdynian, którzy swoją przyszłość wiążą ze sportem lub, po prostu, chcą spełniać swoje marzenia.”