Konkursy w programowaniu w Baltie

9 Czerwiec 2019

Aleksandra Sęk Katarzyna Straszkiewicz

9 czerwca 2019

Niewiele osób wie, że jest w naszej szkole kilku pasjonatów programowania w Baltie.  Do tej grupy dołączyli w tym roku szkolnym pierwszoklasiści, którzy pod czujnym okiem pani Aleksandry Sęk poznawali tajniki wędrówek Czarodzieja.

W bieżącym roku szkolnym odbyły się dwa duże konkursy programowania w Baltie.

1. Pomorski Czarodziej 2019 o zasięgu wojewódzkim. Do finału tego konkursu, który odbył się w szkole w Kowalach, zakwalifikowało się czworo naszych uczniów, którzy startowali w dwóch różnych kategoriach wiekowych.

Piotr Gajewski klasa VI a – zajął 3 miejsce

Krzysztof Gajewski klasa IV a zajął 10 miejsce

Finalistami byli również uczniowie klasy I a: Błażej Chojnicki oraz Zuzanna Afeltowicz, którzy byli najmłodsi w swojej grupie wiekowej.

2. Międzynarodowy Konkurs Baltie 2019. W etapie wojewódzkim wzięło udział sześcioro uczniów z klasy I: Błażej Chojnicki, Zuzanna Afeltowicz, Szymon Merdas, Emilia Kosińska, Maja Tesarowska i Stanisław Ołtarzewski oraz Piotr Gajewski kl. VI a i Krzysztof Gajewski kl. IV a. Do finału tego konkursu, który odbył się 8 maja br. zakwalifikowali się starsi chłopcy. Na wyróżnienie zasługuje bardzo dobre 11 miejsce Piotrka – startowało 235 finalistów z trzech państw.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych!