30 Październik 2018
30 października 2018

Październik za nami! Nowy rok akademicki to dla nas możliwość podjęcia i kontynuowania współpracy zorientowanej na uatrakcyjnienie nauki i kontakt ze specjalistami. Zainteresowani uczniowie z klas 1 i 2 mat-fiz. raz maturzyści z informatyki naszego Liceum odbyli w dniu 30 października laboratoria na Wydziale Elektrycznym Morskiego Uniwersytetu w Gdyni. Zajęcia odbyły się w trzech pracowniach.

1-   Zajęcia z programowania platformy cyfrowej ARDUINO w języku C++. Prowadzący dr inż. Adam Muc 

laborki-we 1

2-   Zajęcia z konstrukcji urządzeń elektrycznych . prowadząca mgr inż. Joanna  Szelągowska 

laborki-we 2

 3-   Zajęcia z techniki cyfrowej dr inż. Krystyna Noga

laborki-we 3

Warto w tym miejscu przypomnieć co oznacza termin „technika cyfrowa” (za Wikipedia)  – jest to dziedzina naukowo–techniczna zajmująca się badaniem układów cyfrowych, np. poprzez ich modelowanie matematyczne i schematy zastępcze. Technika cyfrowa jest ściśle powiązana z elektroniką cyfrową, a rozwój obu tych dziedzin umożliwił opracowanie i wdrożenie do użytku m.in. mikroprocesora stanowiącego podstawę dla współczesnego komputera osobistego. Urządzenie którego zasadniczymi elementami są układy cyfrowe, nazywane jest urządzeniem cyfrowym.

I to tylko tyle i ….. jak każdy pasjonat mat-fiz wie, aż tyle !!!

Zobacz zdjęcia - ARDUINO platforma cyfrowa >> Zobacz zdjęcia - LABORKA urządzenia elektryczne >> Zobacz zdjęcia - LABORKA techniki cyfrowe >>